آخرین اخبار درباره ی نرم افزار اتریوم

آخرین اخبار درباره ی نرم افزار اتریوم

دفی در اتر:

ریشه و تاریخچه دفی به $۱B بازمی‌گردد. شبکه OMG راه‌اندازی می‌شود. لوپرینگ پی به‌صورت زنده برگزار می‌شود. دیورسیفایحریم شخصی جدیدی بر اساس DEX منتشر می‌کند. رایدنv1 هم به‌صورت زنده است. ام استیبل از mUSD رونمایی می‌کند. رن، رن VM را راه‌اندازی می‌کند. برنامه ۱ اینچ چایرا معرفی می‌کند، بالانسر درزمینه‌ی کاوش نقدینگی و بسیاری از موارد دیگر شروع به کار می‌کند!

هر دو هفته یک‌بار در اکوسیستم اتریوم دفی سری ششم به‌روزرسانی می‌شود

 • در حال حاضر نسخه شماره ۱ شبکه OMG در قالب شبکه اصلی بتا به‌صورت زنده برگزار می‌شود. این روش جدید و عمومی بتا روشی کاملاً مطمئن، کم‌هزینه و با توان عملیات زیاد برای انتقال ارزش در یک سطح امنیتی مشابه با اتریوم است.
 • لوپرینگ زد کارولآپ(Loopring’s zkRollup) اکنون نه‌تنها از فعالیت‌های تجاری بلکه از نقل و انتقالات نیز پشتیبانی می‌کند. شما به‌صورت رایگان و با تضمین‌های امنیتی صد درصد مشابه اتریوم بلافاصله توکن‌های ETH و ERC20 را ارسال کنید و لوپرینگ همیشه از آن پشتیبانی می‌کند.
 • دیورسیفای – یک صرافی حرفه‌ای(به‌صورت خودمالک) است. به‌طوری‌که نسخه جدیدی از DEX غیر خودمالک‌اش را مستقر کرده است. این قابلیت توسط استارک ویر (StarkWare )ایجاد‌شده است.
 • ایو(Aave) توکن‌های یونیزویپ ال پی(Uniswap LP) را با یکدیگر ادغام می‌کند: پروتکل در حال رشد وام‌دهی اکنون به کاربران این امکان را می‌دهد که از طیف وسیعی از دارایی‌ها با توکن‌های UNI LP وام بگیرند.اتریوم یکی از محبوبترین رمز ارزها است.
 • نسخه رایدن شبکه آلدران(Raiden Network Alderaan )به‌طور زنده از شبکه اصلی اتریوم پخش شد. این اولین نسخه کامل رایدن است. به‌طوری‌که مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید هیجان‌انگیز ازجمله خدمات نظارت(پایش)، خدمات مسیریابی و هزینه‌های واسطه‌گری را در مقایسه با نسخه رد آیز(Red Eyes) معرفی می‌کند.
 • نسخه ترکیبی(Compound) جزئیات مربوط به توزیع COMP را منتشر می‌کند. رابرت از اعضای نسخه ترکیبی در آخرین پست وبلاگ به شرح نحوه عملکرد سیستم جدید حکومتی(حاکمیتی) خود می‌پردازد. مهم‌ترین مسئله این است که تمام کاربران و برنامه‌های کاربردی ساخته‌شده بر روی نسخه ترکیبی به‌طور مداوم و خودکار توکن‌های COMP را برای شکل دادن به آینده پروتکل دریافت می‌کنند.
 • رن، پروتکل رنVM  را راه‌اندازی کرده است. راه‌اندازی شبکه اصلی؛ راه‌حل جدید و مطمئنی را برای کاربران جهت ضربBTC، BCH  و ZEC در اتریوم به ارمغان می‌آورد.
 • سینتتیک DAO بودجه یک برنامه آزمایشی چهارهفته‌ای را تأمین می‌کند. به این منظور که برای ایجاد مخزن نقدینگی جدید SNX / USDC 90/10  در بالانسر انگیزه و محرک کافی ایجاد کند. علاوه بر این نسخه التایر(Altair) در حال حاضر کامل است. از سیستم پشتیبان گیری شده است و همه توکن‌ها یک‌بار دیگر قابل‌انتقال هستند. سازنده این برنامه افزونه‌های TUSD و USDC-B را نیز به‌عنوان مجموعه ثانویه پارامترهای تضمینی برای USDC در نظر گرفته است. البته باهدف بهره‌گیری در شرایط اضطراری
 • آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های بالانسر با توجه به نقدینگی موجود در پروتکل بالانسر برای بررسی توزیع توکن‌های حاکمیتی  اقدام کرده است.
 •  طی دو ماه گذشته گروه دارما(Dharma) همکاری نزدیک با اینتراستیت(Interstate) داشته است. به این منظور که یک سیستم لایه دو عملیاتی برای سنجش پرداخت‌های نظیر به نظیر در اتریوم ایجاد کند. هفته گذشته آن‌ها تیرامیسو(Tiramisu) را به‌صورت منبع باز ارائه کردند. آن‌ها با تیرامیسو این سیستم را پیاده کردند. افزون بر این کاربران دارما قادر خواهند بود به‌صورت بومی ETH را از مانده‌حساب دارمای خود خریداری کرده و به فروش برسانند.
 • گروه ۱اینچ چای را راه‌اندازی کرده است. این قابلیت نسل بعدی گاز‌توکن ( به هر چیز با ارزشی توکن گفته می‌شود، مثلا اتر برای شبکه اتریوم یک توکن و یا نشانه است) است. به‌طوری‌که به کاربران این امکان را می‌دهد تا به‌طور قابل‌توجهی در مصرف بنزین صرفه‌جویی کنند.
 • استودیوی ونچر(Venture)اتریوم از دستیابی به سیالیت گروه توسعه‌دهنده پشت طراحی ایر سوپ(AirSwap) و پورتفوی دارایی توکنی شده(TAP)خبر داد.اتریوم به دنبال فراتر از تبدیل شدن به یک ارز فیات است.
 • کانسن سیس(ConsenSys) ساخت سرویس انطباق و سازگاری را برای توکن‌ها استارت زده است
 • ام‌استیبل همراه با یک پروتکل جدید برای ارائه ارقام کلی و تجمیعی استابلاکوین ازجمله استیبل کوین بومی‌شده mUSD و یک توکن حکومتی MTA  به‌صورت زنده اجرا می‌شود.
 • تنور حاکمیت دفی در حال داغ شدن است: هم منحنی وهم توکن‌هایP جزئیات را زودتر از توکن های حاکمیتی بومی مجاور منتشر کردند.
 • طبق اخبار رسمی، یک کیف پول هوشمند در حال رشد – به‌تازگی با انعقاد قرارداد ۴ میلیون دلاری، مجدداً از تغییر برند و ارائه جادوی خود خبر داد.
 • بانکور(bancor) از آماده‌سازی پروتکل V0.6 در آماده‌سازی بانکور V2 خبر داد.
 •  X0 برای همکاری به دون آنالیتیکس(Dune Analytics) پیوست. لذا نسخه به‌روزرسانی شده توسعه‌دهنده X0 در ژوئن ۲۰۲۰ با پیشرفت‌های فنی جدیدی از طرف گروهX0  اکوسیستم بیرون داده شده است.
 • UMA  مستندات خود را در مورد ربات‌های انحلال و تصفیه منتشر کرد: یاد بگیرید که چگونه آن‌ها را اجرا کنید و آن‌ها را حفظ کنید. سود و منفعت کسب کنید و سیستم UMA را با شیب یکنواخت در حال اجرا نگه‌دارید.
 • ساخت راکت پول 2.5 اعلام شد. از مهم‌ترین ویژگی‌های آن می‌توان به معرفی سپرده‌های سهام(staking) توکنی شده، سهام‌داری مداوم، ایمنی بیشتر سپرده‌ها و RPL به‌روز شده اشاره کرد.
 • بازارهای نقطه‌ای اکنون در dYdX به‌صورت زنده ارائه می‌شود. همچنین گروه dYdX در پادکست اتر به نمایش درآمده است.
 • نکسوس میوچوال(Nexus Mutual) جزئیات بیشتری برای بینش متقابل ارائه کرده است. دیگر اینکه چگونه این امر در مقیاس ” ال لویدز(Lloyds) لندنی بسیار کارآمد” در کمتر از ۱۲ ماه گنجانده شود.
 • دفی۷۷۷ معرفی شد. به‌طوری‌که سیستم‌های دفی موجود را با تغییر اقدامات دفی معمولی به انتقال ساده توکن ساده‌سازی می‌کند. درواقع هدف این است که بدون نیاز به مرورگرهای داپ(Dapp) مانند متا ماسک از مزایای این پروتکل‌ها و دسترسی به هر کیف پول سری استفاده کنید.
 • لوله‌های مخزنمعرفی شد. این ویژگی توسط گروه زاپرفی(ZapperFi) ارائه‌شده و هدف آن کمک به کاهش پراکندگی و قطعه‌قطعه بودن نقدینگی در سراسر دفی است.
 • نمودار  از ادغام خود با چین لینک(Chainlink)خبر داد. طی این ادغام داده‌های نمایه شده از API های گراف (که زیرگراف نامیده می‌شوند) از طریق برنامه‌های اوراکل چین لینک به قراردادهای هوشمند تبدیل شوند.
 •  Exchange Opiumگزینه‌های پیش بازار را برای توکن‌های حاکمیتی راه‌اندازی می‌کند.
 • آموزش‌های حداقلی راجع به مبادلات غیرمتمرکز قابل‌دوام توسط آستین گرافیت(Austin Griffith)
 • هفته دفی در آسیای جنوب شرقی آسیا برگزار شد

اخبار بیشتر در مورد آخرین آپدیت‌های شبکه اتریوم:

آخرین اخبار در مورد شبکه اتریوم

ایو:

هک‌مانی هک‌ایتون : تنور را داغ کرده است.

شاید به‌روزرسانی شود: بازار یونیزویپ جدید. نرخ‌های بهتر برای وام‌گیرندگان و هک‌ایتون های فراوان

بازار یونیزویپ به‌صورت زنده روی پروتکل ایو است!

توزیع توکن COMP:

از زمان اعلام تولید توکن حاکمیتی ترکیبی بیشترین سؤال این بوده است که چگونه COMP در جامعه توزیع می‌شود؟

به‌طور خلاصه، بخشی از تمام توکن های COMP به یک قرارداد فروش مرجع منتقل می‌شود. سپس از آن محل بر اساس استفاده متناسب از پروتکل طی مرحله تأمین موجودی و وام گرفتن؛ به‌طور خودکار برای استفاده هر کاربر ترکیب توزیع می‌شوند. با گذشت زمان کاربران بیشتر و بیشتری COMP جمع می‌کنند. لذا توانایی خود را برای مشارکت در حاکمیت پروتکل افزایش می‌دهند. پس از شروع توزیع میزان پیشرفت در داشبورد، توزیع COMP قابل‌مشاهده و ردیابی است.

عاملیت گاردین(Guardian)  واگذارشده است:

از اکتبر سال ۲۰۱۹ سیستم جدید حاکمیتی پروتکل (با امکان بازگشت به حاکمیت و مقررات فیزیکی در مواقع اضطراری) آزمایش‌شده است. از اول ژوئن سال ۲۰۲۰ این قابلیت (معروف به پاز گاردین) غیرفعال شده است. این یکی از آخرین گام‌ها جهت عدم تمرکز کامل ترکیب است . کنترل کامل پروتکل به دارندگان توکن های COMP و نمایندگان آن‌ها واگذارشده است.

نتیجه‌گیری هک پول ای تی اچ گلوبال:

این گروه ۲۷ پروژه اتریوم را دیدند. به‌طوری‌که پروتکل ترکیبی را تجمیع و یکپارچه کردند. انتخاب برندگان از مجموعه موارد ارسالی فوق‌العاده؛ برای داوران دشوار بود.

برندگان اعطای وام قرضی ترکیب به میزان ۲۰۰۰ cUSDC:

کانال‌های سی- نوع پرداخت سیستم نوار «نوار-زبانه(bar-tab)» است که از پروتکل ترکیبی برای بهره و وام گرفتن توسط ETH و DAI استفاده می‌کند.

نینجای اتمی(Atomic Ninja) یک معامله‌گر معاملات اتمی اتریوم با رابط کاربری کشیدن و رها کردن برای جمع‌آوری سیستم‌های مختلف دفی است.

خریداران به شما تبریک می‌گویم! در اینجا برخی از موارد دل‌خواه موردعلاقه ما برای دومین نفرات برگزیده ذکرشده است:

 • مدیسی(Medici):  یک کیف پول سود ده برای پول نقد دیجیتال.
 • ماکسیموس:  نسخه سازنده DAO می‌باشد. این نسخه متعلق به جامعه یا حکومت است. به‌طوری‌که امکان تأمین موجودی یا وام گرفتن توسط ترکیب را فراهم می‌کند.
 • tCDP – حرکت خودکار دارایی در میان پروتکل‌های دفی برای جلوگیری از ترس ناشی از انحلال(تصفیه) در وام بیش‌ازحد وثیقه.
 • دفی  2: یک کیف پول سخت‌افزاری که دارای توابع و کارکردهای دفی است. ازجمله تهیه ETH و DAI به ترکیب و نیز قرض گرفتن.

کیف‌های NF: یک کیف پول مبتنی بر مرورگر که کاربران با آن می‌توانند از دفی استفاده کنند.

ویتالیک بوترین خالق اتریوم است.

دارما(Dharma):

طی دو ماه گذشته گروه دارما همکاری نزدیک با اینتراستیت(Interstate) داشته است. به این منظور که یک سیستم لایه دو عملیاتی برای سنجش پرداخت‌های نظیر به نظیر در اتریوم ایجاد کند. هفته گذشته آن‌ها تیرامیسو(Tiramisu) را به‌صورت منبع باز ارائه کردند. آن‌ها با تیرامیسو این سیستم را پیاده کردند.

به‌روزرسانی دارمای لایه دوم- معرفی تیرامیسو – وبلاگ دارما در دو ماه پیش اذعان کرد که ما قصد داریم سیستم پشتیبانی از لایه دوم را برای حمایت از پرداخت‌های نظیر به نظیر بسازیم .

کاربران دارما به‌صورت بومی قادرند ETH را از مانده دارمای خود خریداری کرده و بفروشند.

سازنده:

رأی اجرائی: سقف بدهی ETH را بالا ببرید: تسهیلگر دولت موقت سازنده بنیاد؛ رأی اجرائی را در سیستم رأی‌دهی قرار داده است. این امر به جامعه امکان تصویب تغییرات زیر را در پروتکل خواهد داد:

 • سقف وام دای ETH را به ۲۰ تا ۱۴۰ میلیون دای افزایش دهید: آراء اجرائی (FAQ) تا زمانی ادامه خواهد یافت که تعداد آراء از کل آراء به نفع رأی اجرائی سابق پیشی بگیرد. این فرایند تصویب رأی به‌صورت مستمر خواهد بود. TUSD و USDC-B توسط حاکمیت سازنده تصویب‌شده‌اند. البته به‌عنوان انواع وثیقه در پروتکل سازنده: دارندگانMKR  توکن TUSD(USDصحیح) و ضمن USDC-B (توکن USDC با پارامترهای ریسک مختلف) را پذیرفته‌اند. این موارد به‌عنوان دارایی‌های وثیقه‌ای جدید در پروتکل سازنده محسوب می‌شوند.
 • به‌روزرسانی ابتکار بازی دای : اولین برندگان جایزه بازی سازندهDAO مشخص‌شده‌اند. اولین جوایز بازی سازندهDAO اهدا شد.  جایزه‌ها در دسته‌های دیگر ازجمله بهترین تجربه PvP و بهترین تجربه PvE همچنان قابل‌دستیابی‌اند.
 • بازرسی و بازبینی حاکمیت سازنده:  مجموعه‌ای از بازپرسی‌های ماهانه کلیه فعالیت‌های دولت است که از پیشرفت چرخه حاکمیت و تاریخ رأی‌گیری و سرشماری را در برمی‌گیرد. به این موارد پست‌های وبلاگ با محوریت تصمیم‌گیری‌های انجمن در نظرسنجی‌های حاکمیتی را نیز اضافه کنید. تنظیمات در نرخ پایه و موارد دیگر.  بنیاد سازنده موقت گروه ریسک مجموعه‌ای از نظرسنجی‌های حاکمیتی را در سیستم رأی‌دهی قرار داده است به‌طوری‌که تنظیماتی روی نرخ پایه اعمال کرده و می‌پرسد آیا آراء سیاست‌های پولی باید از رأی‌گیری رتبه‌بندی شده استفاده کند یا خیر.

با استفاده از پلتفرم اتریوم می توان قرارداد هوشمند ساخت.

سندیکای Dai Backstop :

یک ابتکار قوی و جامعه‌محور بود. به‌طوری‌که اعتمادبه‌نفس سازنده را تقویت کرد و ثابت کرد که سازماندهی غیرمتمرکز مؤثر خواهد بود. در ادامه چند نمونه از این سازمان‌های غیرمتمرکز را برای شما معرفی خواهیم کرد.

 • دای x:

مشتقات(فرعیات)، مبادلات و بازارهای پیش‌بینی آگور:

به‌روزرسانی آرایش و نحوه استقرار آگور v2:

گروه آگور با گروه پروژه صفر به هم پیوستند. گروه X0 برای دسترسی سریع به ماچا به انجمن آگور (Augur) طی قرارداد بتا دسترسی اولیه اجرائی داد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شبکه آگور  این مقاله را مطالعه کنید.

 • dYdX:

درک تأمین اعتبار دائمی بازار.

مرور AMA: شاهکار نورافکن بازرگان(معامله‌گر) و کریپتوکت(CryptoCat)

dYdX: جریان اصلی مبادله غیرمتمرکز در اتر.

معرفی شبکه نکسوس میوچوال(Nexus Mutual )

نکسوس میوچوال در مقیاس ” ال لویدز(Lloyds) لندنی  کارآمدتر است. نکسوس میوچوال، به عنوان قابلیت بصیرتی دفی به‌صورت متقابل برای محصولات بیمه جایگزین خود شناخته‌شده است. جزئیات بیشتر برای بینش گسترده متقابل منتشر شد و اینکه چگونه قادر خواهد بود در کمتر از ۱۲ ماه به ” ال لویدز لندنی بسیار کارآمد” تبدیل شود.

در آخرین به روز رسانی این شبکه  هیو کارپ یکی از متخصصان نکسوس میوچوال درباره تغییرات احتمالی پروتکل توضیح می‌دهد که گروه در مورد آن تفکر و بررسی کردند. مواردی از قبیل سهام‌داری مخزن، قیمت‌گذاری ساده و ادعاهای جزئی و… بحث می‌کند.

از بلاک چین اتریوم می توان در بسیاری از موارد مانند: بیمه و.. استفاده کرد.

تقویت نقدینگی در شبکه اتریوم:

پروژه X0:

کاوش X0 از طریق تحلیل دون(Dune Analytics) :معیارهای X0 اکنون در تحلیل دون در دسترس عموم قرار گرفته است.

به‌روزرسانی توسعه‌دهنده X0 – ژوئن ۲۰۲۰

تحولات فنی جدید از گروه و اکوسیستم X0

تبادل یک اینچ در شبکه اتریوم:

شبکه اتریوم ۱ اینچ چی را منتشر کرده است که یک گاز‌توکن بهینه‌شده است.

هر تراکنشی در شبکه اتریوم به مقداری گاز احتیاج دارد. یک گاز‌توکن تراکنش‌ها را با همان مقدار کار اما با گاز کمتری تسهیل می‌کند. گاز‌توکن از بازپرداخت ذخیره‌سازی اتریوم استفاده می‌کند.

به‌منظور تشویق قراردادهای هوشمند برای پاک کردن فضای ذخیره غیرضروری؛ اتریوم بازپرداخت برای هر عنصر صفر را تأمین می‌کند. لذا یک قرارداد هوشمند طی فرآیند سوختن گاز‌توکن ذخیره‌سازی را پاک می‌کند. این گازتوکن در طول نشت پرشده بود. کارآمدترین بازپرداخت بنزین ذخیره‌سازی با ایجاد و از بین بردن قرارداد زیرمجموعه هوشمند انجام می‌شود. نه با نوشتن مستقیم و پاک کردن ذخیره!

ایده برای توکن چی مبتنی بر اجرای اصلی گاز‌توکن GST2است.

طبق مشاهدات ما راه‌هایی برای بهبود بهره‌وری وجود دارد:

 • کاهش اندازه آدرس‌دهی قرارداد هوشمند با کاوش یک کلید خصوصی از طریق Profanity address generator  به ما امکان می‌دهد سایز قراردادهای زیر هوشمند را به ۱ بایت کاهش دهیم.
 • با استفاده از دستورالعمل CREATE2 قراردادهای زیرمجموعه‌ای هوشمند را جهت کشف آدرس آن‌ها به‌صورت کارآمد (طی فرآیند سوختن) مستقر کنید.

رفع ناسازگاری‌های ERC20از مجموعه GST2

توکن شبکه اتریوم، اتر است.

۱اینچ ایجاد مخزن‌های بالانسر را تجمیع و یکپارچه‌سازی کرده است:

بالانسر:

کاوش نقدینگی بالانسر آغاز خواهد شد: هفته گذشته آزمایشگاه‌های بالانسر برای توزیع انتقادهای حاکمیتی، به بررسی نقدینگی موجود در پروتکل بالانسر پرداختند. برای یافتن جزئیات بیشتر در مورد مشخصات آن‌ها لطفاً به پست قبلی‌شان مراجعه کنید.

بانکور:

قفل‌گشایی ویژگی‌های دارای یک توکن در مخازن سازنده بازار خودکار:

تاکنون مخزن‌های سازنده خودکار بازارها (AMM) همیشه نیاز به ارائه‌دهندگان نقدینگی را در معرض هر توکن‌ در AMM قرار داده‌اند.

همراه با نسخه ۲ بانکور کاربران قادر خواهند بود ضمن حفظ صددرصدی قرار گرفتن در معرض یک توکن؛ نقدینگی را به AMM ها ارائه دهند.

این مسئله یک مشکل اصلی در مورد اصطکاک بین گروه‌ها و سهامدارانی است که می‌خواهند نقدینگی را از بین ببرند. اما از اقامت و مالکیت طولانی خود بر روی توکن ها دست نخواهند کشید.

کایبر:

کایبر با پروتو فایر( protofire) همکاری می‌کند تا هرکسی بتواند از مخزن مطمئن کایبر DAO استفاده کند.

شرکای سهام‌دار عمده کایبر برای ارائه خدمات سهامداری و نمایندگی KNC مناسب است.

شبکه QNT کوانت اکنون در شبکه کایبر موجود است.

باینانس USDیا BUSD اکنون در شبکه کایبر موجود است.

لوپرینگ:

لوپرینگ پای به‌صورت زنده قابل دریافت است: زد.کا.رول‌آپ نقل و انتقالات در اتریوم: لوپرینگ پای به‌صورت زنده پخش می‌شود!

زد کا رول آپ لوپرینگ اکنون نه‌تنها از تجارت بلکه از نقل و انتقالات نیز پشتیبانی می‌کند. می‌توانید بلافاصله به‌صورت رایگان و با همان ۱۰۰٪ تضمین‌های امنیتی اتریوم بلافاصله، توکن‌های ETH و ERC20 ارسال کنید. بدانید که لوپرینگ همیشه از آن پشتیبانی می‌کند. مقیاس اتریوم با لوپرینگ. این مقیاس مبادلات و مقیاس پرداخت‌ها را انجام می‌دهد. امروز به‌راحتی و با خیال راحت این کار را می‌کند!

لوپرینگ که به‌صورت ماهانه به‌روزرسانی شده است: هفته گذشته تعداد زیادی از به‌روزرسانی‌های گروه ازجمله بازپرداخت نسخه آزادسازی پروتکل لوپرینگ ۳٫۵DEX لوپرینگ بیش از معاملات ۱M تسویه کرد و دارای یک سیستم حاکمیتی کلید جدید است که کیف پول لوپرینگ را مورد بازرسی قرار می‌دهد و به‌زودی وارد فاز بتا خواهد شد.

یونیزویپ:

بازار یونیزویپ به‌صورت زنده روی ایو است: کاربران قادر خواهند بود از سهام یونیزویپ LPبه‌عنوان وثیقه پروتکل اعطای وام ایو استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *