طبق گفته افراد آگاه، غول پرداختی پی پل (PayPal) و پلتفرم پرداخت‌های اجتماعی آن که Venmo نام دارد آماده ارائه خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند.

امکان خرید با ارز های دیجیتال در پی پال (pay pal) فراهم خواهد شد

طبق گفته افراد آگاه، غول پرداختی پی پل (PayPal) و پلتفرم پرداخت‌های اجتماعی آن که Venmo نام دارد آماده ارائه خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند. به عبارتی خرید ارز دیجیتال با پی پال امکانی است که در آینده‌ی نه چندان دور در اختیار کاربران این پلتفرم قرار خواهد گرفت.

به گفته این افراد، ارزهای دیجیتال برای شروع تنها در پی پل عرضه شده و Venmo به دنبال آن در سال ۲۰۲۱ به ارائه این خدمات خواهد پرداخت. پی پل از اداره خدمات مالی نیویورک (NYDFS) مجوز مشروطی دریافت کرده که این شرکت را قادر می سازد به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازد. این خبر در ابتدا توسط رویترز منتشر شده بود.

مجوز مشروط به شرکت اجازه می‌دهد تا بواسطه همکاری با یک نهاد مجاز خود را با قوانین تطبیق دهد، همچنین انتظار می‌رود چنین شرکتی در نهایت راه خود را بیاید و به تنهایی این کار را انجام دهد. در این مورد، پی پل (PayPal) با Paxos همکاری خواهد کرد.

کارگزاری ارز دیجیتال Paxos که اخیرا راه اندازی شده بررسی جنبه‌های قانونی، فنی و نقدینگی( که از قابلیت‌های ارزهای دیجیتال هستند) را بر عهده خواهد داشت. Paxos این خدمات را برای شرکت های خدمات مالی ارائه می دهد تا مشتریان بتوانند تنها بر روی تجربه فرانت-اند (front-end) تمرکز کنند.

دان شولمن، رییس و مدیر اجرایی پی پل در گفتگویی با رویترز اظهار داشت هدف از این کار ترغیب و تشویق به پذیرش رمزارزها و نیز آماده شدن برای عرضه بالقوه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در آینده است. او افزود: « ما با تمام بانک‌های مرکزی کار می‌کنیم و در حال بررسی تمام اشکال ارزهای دیجیتال و نقش پی پل در آن ها هستیم.»

برای اطلاعات بیشتر در مورد دلار دیجیتال می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید.

پی پل در بیانیه ای اعلام کرد کاربران آن از سال ۲۰۲۱ می‌توانند در سراسر شبکه‌ی گسترده آن برای هزینه‌های خود از ارز دیجیتال استفاده کنند. براساس این بیانیه می‌توان متوجه شد که خرید ارز دیجیتال با پی پال در سال ۲۰۲۱ میسر خواهد شد.

شایعه‌های برنامه ریزی‌های پی پل برای چنین کاری از ماه ژوئن آغاز شد، سایت خبری کوین دسک در آن زمان در گزارشی اظهار داشته بود که این شرکت و Venmo (شرکت تابعه آن) قصد دارند امکان خرید با دارایی های دیجیتال را فراهم کنند. نماینده پی پل در زمان آن خبر گفته بود که این شرکت «درباره شایعه ها و حدس و گمان ها نظری نمی دهد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *