بانک مرکزی جهانی به دنبال ایجاد مخزن پول دیجیتال

بانک مرکزی جهانی به دنبال ایجاد مخزن پول دیجیتال

بانک مرکزی جهانی و اتاق فکر آن، از راه اندازی موسسه پول دیجیتال خود با هدف ایجاد شکاف میان ارز دیجیتال و بانکداری سنتی خبر داد. اتاق فکر مجمع رسمی موسسات پولی و مالی یا OMFIF از آغاز به کار موسسه پولی دیجیتال خود با هدف ایجاد یک مجمع مستقل جهانی و  بانکداری مرکزی و سیاستهای اقتصادی در اوایل ماه جاری خبر داد. این موسسه در نظر دارد پل های ارتباطی بین دنیای ارزهای دیجیتال و بانکداری سنتی ایجادکند و تمرکز خود را بر روی ابزار پرداخت در بازارهای عمده فروشی و خرده فروشی و ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی یا CBDC  قرار دهد.

علاقه بانک مرکزی به ارز دیجیتال رو به افزایش است.OMFIF  قبل از سال ۲۰۱۸ گزارش های مفصلی درباره ارزهای دیجیتال و CBDC ها منتشر کرده است. با توجه به تمرکز اصلی موسسه، رئیس بخش تحقیقات OMFIF معتقد است که در چند سال آینده پروژه های ارزهای دیجیتال بانک مرکزی بیشتری هم در بازارهای عمده فروشی و هم در خرده فروشی ها و در بسیاری از حوزه های قضایی از جمله منطقه یورو به وجود خواهند آمد.

اعضای موسس این موسسه شامل سیاستگذاران، فن آوران، سرمایه داران، وکلا و همچنین برخی از شرکت های با محوریت بلاک چین مانند Cypherium هستند که اخیراً نیز به برنامهMicrosoft  Startup راه یافته اند. او همچنین اضافه نمود که چنین شرکتهایی تخصص فنی را در معرض گفتگوی مداوم بین سیاست گذاران و تحلیلگران مالی می گذارند.

بانک مرکزی جهانی و اتاق فکر آن، از راه اندازی موسسه پول دیجیتال خود با هدف ایجاد فاصله بین ارز دیجیتال و بانکداری سنتی خبر داد.

با در نظر گرفتن تمام دیدگاه ها

موسسه پولی دیجیتال مانند سازمان اصلی OMFIF ، برنامه منظمی از جلسات و انجمن ها را برنامه ریزی می کند که اعضای بخش خصوصی و دولتی آن می توانند در مورد موضوعات مربوطه بحث کنند.

شرکت کنندگان اخیر در مباحث میزگرد OMFIF شامل نمایندگان ارشد بانک مرکزی اروپا ، بانک تسویه حسابهای بین المللی  به همراه بانک های مرکزی اروپا ، ژاپن ، چین و استرالیا بوده اند. مدیرعامل Cypherium Sky Guo درباره مزایای دسترسی به بسیاری از اقتصاددانان اصلی و سیاست گذاران کلیدی چنین توضیح داد:

“از طریق رویدادها و کنفرانس های این موسسه می توانیم روشهای عملی و مفصلی را که از طریق فناوری Cypherium ممکن است به سیستم های مالی جهانی ما سود برساند کشف کنیم. جهان و بازارها در حال تغییر هستند و ما در زمان های نامشخص هستیم. بلاک چین به یکی از نوآوری های غیرقابل انکار تبدیل شده است. و این ها موتورهای محرک زمان ما هستند و آنها مطمئناً به ما کمک خواهند کرد تا به آینده ای مرفه تر برویم. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *