این بانک قصد دارد چندین سرویس مرتبط با ارز دیجیتال را ارائه دهدن آمریکا

تاسیس بانک بیت کوین در آمریکا: Avanti دومین بانک در این حوزه را راه‌اندازی می‌کند

نام موسسه مالی Avanti اولین بار در ماه فوریه  سر زبان‌ها افتاد هنگامی که این موسسه دومین بانک بیت کوین آمریکا را تاسیس کرد.

این کمپانی اکنون تایید اعضای هیئت بانکی ایالت وایومینگ آمریکا را برای دریافت منشور بانکی از آن خود کرده است. این بانک قصد دارد چندین سرویس مرتبط با ارز دیجیتال را ارائه دهد؛ از جمله این خدمات یک استیبل کوین وابسته به دلار به نام AVIT، سرویس های امانت (کاستدی)، بانکداری آنلاین، و نیز خدمات “ویژه” می باشند. Avanti در سال ۲۰۲۱ حساب های تجاری و مدتی پس از آن نیز حساب های دیگر ارائه خواهد داد.

تمرکز اصلی این موسسه بانکی بر روی توکن AVIT خواهد بود که به گفته خودش مسائل قانونی، حسابداری و مالیات را حل خواهد کرد. Avanti همچنین قصد دارد در آینده AVIT را در اتریوم، زنجیر جانبی لیکوئید (Liquid) بیت کوین و احتمالا دیگر بلاک چین‌ها را نیز راه اندازی کند.

کیتلین لانگ، موسس این کمپانی، می گوید Avanti می خواهد با ارائه خدماتی که در حال حاضر هیچ جای دیگری وجود ندارند، میان ” سیستم های مالی دارایی دیجیتال و سیستم های قدیمی و رسمی” پل بزند. او در ادامه صحبت های خود اظهار داشت که در زمان فعلی تنها سپرده گذاران ویژه مستقر در وایومینگ قادر به تسویه تراکنش‌های دلار به ارز دیجیتال خواهند بود.

اگرچه Avanti قصد دارد در صنعت بانکداری و ذخیره رمزارزها جایگاهی را برای خود باز کند، اما تنها بانکی نیست که در این حوزه قضایی  مشغول کار با دارایی های دیجیتال است. به عبارتی این موسسه‌ی مالی دومین بانک بیت کوین آمریکا است و پیش از آن نیز کاربران در یک بانک دیگر می‌توانستند از این خدمات بهره‌مند شوند.

صرافی ارز دیجیتال کراکن  (Kraken) نیز امسال منشور بانکی ایالت وایومینگ را دریافت کرد. با توجه به اینکه کراکن در جامعه ارز دیجیتال شهرتی دیرپا دارد، می‌تواند توجه‌های بیشتری را به خود جلب کند.

برخی کمپانی‌های کرپیتو نیز بدون آنکه به عنوان بانک فعالیت کنند، خدماتی ارائه می‌دهند که با سرویس های Avanti قابل مقایسه است؛ به عنوان مثال Coinbase Custody و Bakkt به ارائه سرویس های امانت ارز دیجیتال می‌پردازند، از سوی دیگر بانک جی پی مورگان (JPMorgan) و کمپانی Stronghold نیزاستیبل کوین های قانون پسند ارائه می‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد استیبل کوین جی پی مورگان این مقاله را مطالعه کنید.

صرف نظر از تمام موضوعات مطرح شده، پیشرفت Avanti به وضوح نشان می دهد که بخش مالی سنتی بسیار به رمزارزها و دارایی های دیجیتال علاقه مند است.

با توجه به اینکه در آمریکا بانک بیت کوین در حال تاسیس است به نظر می‌رسد وقت خوبی برای سرمایه گذاری بیت کوین باشد، برای سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال و یا سایر کریپتوکارنسی‌ها می‌توانید با تیم مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین و ارزهای دیجیتال «بینوست» تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *