جدیدترین اخبار بیت کوین

جدیدترین اخبار بیت کوین

عدم مسئولیت:

معامله دارایی های دیجیتال و سرمایه گذاری بر روی دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین، مبتنی بر فرضیات و همراه با ریسک زیادی است. این مطلب و اخبار و اطلاعاتی که در ادامه می آید، هیچ کدام به منظور تایید یا توصیه‌ای برای خرید، فروش یا نگهداری دارایی های دیجیتال نمی باشد و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد. باید در نظر داشت عملکردی که در گذشته مشاهده شده لزوما نشان دهنده نتایج در آینده نیست. به طور کلی ما در این مقاله جدیدترین اخبار بیت کوین را در اختیار شما گذاشتیم

فعالیت توسعه دهنده های ارزهای دیجیتال

معیارهای GitHubشرکت کوکا کولا بر روی نوعی از دستگاه های فروش خودکارش به نام Aussie ،گزینه پرداخت با بیت کوین را اضافه کرد

کوکا کولا اماتیل، که از بزرگترین شرکت های نوشیدنی غیر الکلی در آسیا و اقیانوسیه به شمار می رود، با مشارکتِ پلتفرم دارایی های دیجیتال Centrapay ، گزینه پرداخت با بیت کوین را به دستگاه های فروش خودکارش، در تمام استرالیا و نیوزلند اضافه کرد.

هم اکنون بیش از ۲۰۰۰ دستگاه فروش خودکار، این رمز ارز (یعنی بیت کوین) را قبول می‌کنند. این دستگاه ها متعلق به شرکت کوکا کولا اماتیل هستند که توزیع کننده محصولات کوکا کولا در منطقه آسیا پاسیفیک (آسیا و اقیانوسیه) است. خرید با بیت کوین از این دستگاه ها از طریق پلتفرم Sylo Smart Wallet و Centrapay که مستقر در نیوزلند است، صورت می گیرد.

به این صورت که مشتریان می توانند برنامه Sylo را در تلفن های هوشمندشان نصب کنند و بیت کوین را به کیف پول دیجیتالی‌شان اضافه کنند و در انتها یک‌ کد QR را برای خرید محصولات اماتیل اسکن کنند.

گزارش وضعیت بیت کوین پس از نصف شدن پاداشِ اخیر آن (Q2 2020) به تحقیق Cointelegraph Market

 

گزارش Cointelegraph Market وضعیت بیت کوین را پس از نصف شدن پاداش بیت کوین (Bitcoin halving) تجزیه و تحلیل می کند. این گزارش با نگاهی عمیق تر به bitcoin halvig سال ۲۰۲۰ و تاثیرات آن بر روی بازار رمز ارز (ارز های رمز‌نگاری شده) و ماینرها می پردازد و در نهایت این bitcoin halving را با halving های قبل از آن مقایسه می کند.

(Bitcoin halving به نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین اطلاق می شود که تقریبا هر ۴ سال یک بار به منظور جلوگیری از تورمِ این ارز دیجیتال اتفاق می افتد.)
سه بخش اصلی این گزارش عبارت اند از:
۱_ اتفاق بعدی برای ماینرهای بیت کوین چه خواهد بود
۲_ همبستگی میان بیت کوین و سهام، طلا و افزایش منافع نهادی
۳_ رشد سرمایه گذاری در بازار Tether،  ارزش بیت کوین را نیز افزایش می دهد.

( Tether یک نوع ارز دیجیتال است که قیمت آن در برابر نوسانات شدید بازار ثابت است.)

سرمایه گذار کرپتو متریکِ داخل زنجیره ای برای ردیابی شبکه فعالیت بیت کوین استفاده می شوند

همان طور که می‌دانیم ماهیت بلاک چین به گونه ای است که جریان دائمی از داده ها تولید می کند، هر تراکنش و هر آدرس اطلاعی خاص از خود بر جای می گذارد. این اطلاعات On Chain Data یا داده زنجیره‌ ای نام دارد و راهی برای آنالیزِ دقیقِ شبکه فعالیت رمز ارزها (ارزهای رمزنگاری شده یا همان ارزهای رمز پایه) ایجاد می کند.

برخی از اندیکاتورهای داخل زنجیره ای مثل شمار آدرس های فعال، موج HODL و هش ریت (که معیاری برای اندازه گیری قدرت ماینر است)، در این صنعت شناخته شده هستند ولی با این وجود عوام در حد بسیار ابتدایی با آنها آشنایی دارند.

جدیدترین اخبار بیت کوین

اعتراف ۱۵ نفر به دست داشتن در پرونده مزایده های جعلی ساخت بیت کوین

وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) اعلام کرد: ۱۵ نفر که در سندیکای بین المللی  با هدف فریب قربانیان از طریق مزایده های جعلی آنلاین بیت کوین فعالیت می‌کردند را ، محکوم کرد.

این سندیکا از دسامبر سال ۲۰۱۳ با ارائه لیست کالاهایی ناموجود در مزایده ها و وبسایت های فروش آنلاین، قربانیان را فریب می‌دادند‌.

پولشویی از طریق صرافی ارزهای رمز نگاری شده (Crypto Exchange) در رومانی Coinflux در سال های اخیر انجام شده است. طبق اعلام وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ )، چهار مورد از محاکمه ها در ۲۴ روز گذشته و ۲ مورد از آنها در ۲ روز گذشته انجام شده است.

Wilshire Phoenix با SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا) به منظور تاسیس صندوق سپرده جدید بیت کوین همکاری می کند

در بیانیه نام نویسی Wilshire Phoenix که توسط SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا) منتشر شده، آمده است: ‌شرکت مدیریت سرمایه گذاری مستقر در نیویورک Wilshire Phoenix، در پی تاسیس صندوق سپرده سرمایه گذاری بیت کوین است. Wilshire در پی راه اندازی محصولی برای سرمایه گذاران خرد است که قادر به ردیابی قیمت بیت کوین به صورت لحظه به لحظه باشند و به این سرمایه گذاران امکان تهیه یک‌ قطعه بیت کوین را بدون نیاز به درگیر شدن با جزئیات فنی اساسی، بدهد. طبق اطلاعات منتشر شده صندوق سپرده Wilshire در پی ایجاد ۸۰۰۰۰ سهم است که هر سهم دارای پشتیبانِ بیت کوین است و مدیرِ سرمایه گذاری در پی فروختن هر سهم با قیمت حداکثری ۲۵ دلار است.

۴ دلیل برای اینکه بیت کوین برای شرایط عدم اطمینان بهترین پوشش ریسک به شمار می رود

Pierre Rochard ، یک استراتژیست بیت کوین در Kraken است. وی در مصاحبه با Cointelegraph گفت که معتقد است بیت کوین با وجود دارا بودن نوسانات زیاد، می تواند به عنوان پوشش ریسک در شرایط عدم اطمینان به خوبی عمل کند.

جمع بندی بازار روزانه کریپتو (ارزهای رمز‌نگاری شده) توسط Coindesk:

خلاصه اخبار بیت کوین، ۱ ژوئن ۲۰۲۰
خلاصه اخبار بیت کوین، ۲ ژوئن ۲۰۲۰
خلاصه اخبار بیت کوین، ۳ ژوئن ۲۰۲۰؛ که اخبار چندان خوبی برای طرفداران قیمت ۱۰۰۰۰ دلاری بیت کوین نیست.
خلاصه اخبار بیت کوین، ۴ ژوئن ۲۰۲۰؛ Bloomberg معتقد است قیمت بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار می رسد.
خلاصه اخبار بیت کوین، ۵ ژوئن ۲۰۲۰؛  تحلیلگران مشاهده می کنند که قیمت بیت کوین حرکتی انفجاری رو به بالا خواهد داشت.
خلاصه اخبار بیت کوین، ۸ ژوئن ۲۰۲۰؛ در حالی که معامله گران بیت کوین یا قیمت ۱۰۰۰۰ دلاری آن دست به گریبان هستند، یک مدعی جدید برای عنوان Nakamoto (ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین است) به میان می‌آید.
خلاصه اخبار بیت کوین، ۹ ژوئن ۲۰۲۰؛ حرکت بیت کوین برای شکست قیمت ۱۰۰۰۰ دلار و سقوط نوسانات قیمت به پایین ترین نرخ های اخیر
خلاصه اخبار بیت کوین، ۱۰ ژوئن ۲۰۲۰؛ هم زمان با آماده شدن دانش آموزان چینی برای پاسخ دادن به سوالات مربوط به بیت کوین در کنکور، برخی از تحلیلگران می گویند بازار بیت کوین در نزدیکی شروع یک‌ روند کلی صعودی چند ماهه است.
خلاصه اخبار بیت کوین، ۱۱ ژوئن ۲۰۲۰؛ بازار بیت کوین و بازار سهام جهانی کاهش بیش از یک درصد در روز را تجربه می کنند.
خلاصه اخبار بیت کوین، ۱۲ ژوئن ۲۰۲۰

Steve Forbes : “بیت کوین مانند فریاد کمک خواستنِ فناوری های پیشرفته ” است

Steve Forbes ، رئیس شرکت Forbes Inc، در مصاحبه با the Center for Natural and Artificial درباره رمز ارزها و آینده پول اظهار نظر کرد. وی رمز ارزها را همانند “فریاد فناوری های پیشرفته برای کمک خواهی”، به علت “بی ثباتی امروزی پول های‌ چاپ شده توسط دولت ها”، وصف کرد.

یک‌ تحلیلگر ارزهای رمزنگاری شده به نام Willy Woo توضیح می دهد که “ارزش واقعی” بیت کوین، آزمایشِ “پول های بدون پشتوانه” نامیده می شود

Willy Woo که از تاپ ترین تحلیلگرها و مدیر صندوق های پوشش ریسک (Hedge Funds) است و سرمایه گذار و مشاور سرمایه گذاری نیز هست، درباره مفهوم جهانی ارزش واقعی که در شبکه بیت کوین معنادار است، توضیح داد‌. او هم چنین نشان داد که چرا پول های بدون پشتوانه نمایانگر نوعی آزمایش طولانی مدت است.

بازار پویای بیت کوین بعد از نصف شدن پاداش بیت کوین (bitcoin halving)، تغییری را تجربه می کند

اکنون که بیش از یک‌ ماه از سومین (bitcoin halving) نصف شدن پاداش بیت کوین می‌گذرد، اتفاقات زیادی برای بیت کوین که رمز ارز غالب بازار ارزهای دیجیتال به شمار می رود، افتاده است. این تغییرات شامل تغییر رفتار سرمایه گذار و معامله گر، رشد نمایی در منافع سازمانی و نهادی و… است.

این halving به عنوان شروع یک‌واقعیت جدید برای شرکت کنندگان در بازار بیت کوین به نظر می رسد. با وجود اینکه halving اخیر همراه با افزایش قیمت فوری بیت کوین که بسیاری منتظرش بودند همراه نبود، اما چند عامل کلیدی موجود در این هاوینگ است که نشانگر شروع برخی تغییرات ماندگار در بازار بیت کوین است. حتی بعضی از این تغییرات امکان دارد تغییراتی محوری برای آینده بیت کوین به عنوان یک بخش از دارایی ها باشند‌.

در واقع برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند که در پایان سال ۲۰۲۰ باید منتظر تغییرات اساسی بود. برای مثال در گزارش های اخیر Bloomberg آمده است: انتظار می رود بیت کوین از رکوردهای قیمتی خود در سال ۲۰۱۷ نیز عبور کند و قیمت آن به ۲۸۰۰۰ دلار هم برسد. اخیرا Simon Dedic که یکی از موسسین شرکت Blockfyre است، گفته که در روند کلی صعودی بازار بیت کوین حتی قیمت ۱۵۰۰۰۰ دلار هم می تواند هدف قیمتی قرار گیرد.

مشاور سابق Soros : سرمایه گذاریِ Paul Tudor در بیت کوین تعجب آور نیست
وقتی Paul Tudor Jones (یا PTJ) که یک سرمایه گذار کلان است، تایید کرد که بخشی از دارایی اش را در بیت کوین سرمایه گذاری می‌ کند، این مسئله باعث افزایش جذب سرمایه برای بازار رمز‌ ارزها شد.

بسیاری از معامله گران این بازار با اشاره به اینکه اقدام Paul Tudor یک‌ حرکت در جهت تغییر بازارهای سنتی است، از آن استقبال کردند

 

Takeshi Fojimaki مشاور سابق George Soros نیز در سخنرانی Trader Live در ژاپن در تاریخ ۹ ژوئن گفت: با توجه به وضعیت جاری تورم پولی محور بانک مرکزی، شنیدن خبر سرمایه گذاری Paul Tudor در بیت کوین اصلا تعجب آور نیست.

جدیدترین اخبار بیت کوین

اولین حرکت: معامله گران بیت کوین و وال استریت

 

میان بازار رمز ارزها و وال استریت ارتباطی وجود ندارد. اما حین روند کلی صعودی بیت کوین، در دوره تورم، تزریق تریلیون ها دلار پول توسط بانک های مرکزی جهانی اتفاق خواهد افتاد و این به افزایش زیادِ قیمت بیت کوین (که یک پوشش دهنده ریسک خوب در برابر تورم است) بسیار کمک می کند.

یک دوم از پاسخ دهندگان به نظرسنجی به سرمایه گذاری در بیت کوین و یک دوم باقی مانده به سرمایه گذاری در بانک های بزرگ تمایل داشته اند

The Tokenist از ۴۸۵۲ نفر که در ۱۷ کشور مختلف زندگی‌ می کردند درباره طرز نگرش آنها به بیت کوین، نظرسنجی انجام داد. مقایسه نتایج این نظرسنجی با نتایج نظرسنجی قبلیِ Tokenist نشان می دهد که چگونه نگرش مردم نسبت به بیت کوین با گذشت زمان تغییر کرده است.

مقایسه علاقه به بیت کوین و بانک های بزرگ

شرکت ژاپنی از یک فناوری حریم خصوصی جدید برای کیف ‍‌‌پول‌های بیت کوین رونمایی کرد

والت یا کیف پولِ بیت کوین یک‌ ابزار دیجیتال برای مبادله و نگهداری بیت کوین است
شرکت Fressets از ایجاد یک فناوری جدید برای بالا بردن امنیت حریم خصوصی والت های بیت کوین خبر داد.

این شرکت سیستمی را تولید کرده که به وسیله آن کیف پول می تواند آدرس های موجودی بیت کوین خود را از سرورها درخواست کند، بدون آن که با این درخواست سرورها، مانده یا تاریخ معامله را به آنها نمایش دهد‌

. این در حالی است که والت های بیت کوین معمولی به صراحت برای ارائه آدرس موجودی، معاملات و مانده حساب به سرورها، از سرورها  آدرس موجودی بیت کوین را در خواست می کنند.

“با استفاده از تکنولوژی توسعه یافته Fressets ، از نظر ریاضی اثبات می شود که سرورها از درخواستِ کاربر نمی توانند هیچ اطلاعاتی بدست آورند.”

Fidelity: یک‌ سوم از نهادها و موسسات در کریپتو (ارز رمز نگاری شده) سرمایه گذاری کرده اند

نظرسنجی Fidelity از ۷۷۴ نهاد سرمایه گذاری نشان می دهد که بیشتر از یک ‌سوم موسسات دنیا در دارایی های دیجیتال و مشتقات آنها سرمایه گذاری کرده اند. در حالی که ۳۶ درصد موسسات جهانی دارایی رمز ارز‌ خودشان را دارند، شرکت Fidelity در ‌بررسی های خود نشان داد که فقط ۲۷ درصد از ۴۴۱ موسسه آمریکایی که بررسی شدند، دارایی کریپتو دارند. گرچه این مقدار ۲۲ درصد در سال گذشته افزایش داشته است. در اروپا اما، بیشتر از‌ نصف موسسات تمایل به دارایی های مجازی داشته اند.

این بررسی نشان داد که بیت کوین محبوب ترین رمز ارز برای سرمایه گذاری است و بیش از یک‌ چهارم پاسخ دهندگان به نظرسنجی بیت‌ کوین داشته اند. هم چنین ۱۱ درصد از موسسات رمز ارز اتر (ETH) داشته اند.

برای انجام این نظرسنجی Fidelity با Greenwich Associates همکاری داشت تا این بررسی قبل از “جمعه سیاه” (Black Thursday) که باعث کاهش ۵۰ درصدی یا بیشتر قیمت رمز ارزها می شود‌، انجام شود.

چرا بیت کوین برای بحران بانکی لبنان مناسب است؟

در حالی که بحران اقتصادی سال هاست در حال افزایش است، آشفتگی سیاسی و رکود بازار جهانی به دلیل پاندمی ویروس کرونا هم باعث افزایش ترس از پیش فرض دولت و کاهش ارزش پوند لبنان شده است.

همین مسئله باعث شده مردم لبنان در پی افزایش اطلاعات خود از بیت کوین باشند چرا که بیت کوین در مقابل سیستم بانکی ورشکسته، نسبتا ارزان تر و در دسترس تر است.

Patrick Mardini که مدیر عاملLebanese Institute for Market Studies   و استاد دانشگاه Balamand در لبنان است، گفت: نرخ پوند لبنان از ۱۵۰۰ پوند برای هر دلار به ۴۰۰۰ پوند برای هر دلار افزایش یافته است. (البته این نرخ نسبت به نوع دلار متفاوت است.) دلارهای جاری محدود در داخل سیستم بانکی لبنان، کمتر از دلارهای فیزیکی در بازار سیاه هستند، چرا که جا به جایی دلارهای بازار سیاه ساده تر است.

به گفته Matt Ahlborg (که محقق بازار بیت کوین است) این مسئله باعث شده که در لبنان بعضی از افراد از بیت کوین برای خرید دلار از بازار سیاه استفاده کنند و با این دلارها وام های بانکی خود را ارزان تر پرداخت کنند.

نویسنده Isaiah Jackson: بیت کوین روشی است برای بر طرف کردن بی عدالتی های اقتصادی است.

 

 

اخبار بیت کوین

 

مجموعه های ایالات متحده آمریکا رکورد جدیدی را برای معاملات P2P بیت کوین تعیین کردند

P2P) در این جا تبادل بیت کوین به شیوه نظیر به نظیر است. (peer to peer)
بر اساس اطلاعات انتشار یافته توسط UsefulTulips، معاملات P2P بیت کوین در طی هفته ۷ ژوئن به اوج خود رسیده و بیت کوین ارزش دلار آمریکا را در بازارهای Localbitcoin و Paxful حدود ۲۹ میلیون دلار تغییر داده است.

در این مدت تجارت در آمریکای شمالی و خاورمیانه و شمال آفریقا افزایش داشته و بقیه مناطق کاهش اندکی نیز داشته اند.

بیشتر از ۲۴ میلیون دلار بیت کوین در بازار Paxful ایالات متحده و ۶/۴ میلیون دلار بیت کوین در بازار Localbitcoins معامله شده است‌. معاملات حدود ۱ میلیون دلار در بازار P2 Pکانادا انجام شده است‌. هفته گذشته که دومین هفته دارای فعالیت رکورددار در آمریکای شمالی بود، ۲۸/۸ میلیون دلار معامله انجام شد. (اولین هفته رکورددار در تاریخ ۲۰ می سال ۲۰۱۸ بود که ۳۰/۲ میلیون دلار معامله انجام شده بود.)

فعالیت تجارت P2P آمریکای شمالی دو برابرِ دومین منطقه پر فعالیت (یعنی جنوب صحرای آفریقا که در آن جا به طور هفتگی ۱۳/۶ میلیون دلار تجارت انجام می شود.) بوده است.

 

بورس اوراق بهادار آلمان لیست ETP (محصولات سرمایه گذاری قابل مبادله) بیت کوین را ارائه خواهد کرد

 

گروه ETC مستقر در لندن در این ماه اولین لیست ETP یا محصول سرمایه گذاری قابل معامله کریپتو، در بورس دیجیتال Xetra آلمان را ارائه خواهد کرد.

معامله‌گران در کشورهای انگلیس، ایتالیا و اتریش هم می توانند سهام این محصولات جدید را خرید و فروش نمایند.

در گزارش گروه ETC آمده است: ETF Stream اعلام کرد که رمز ارز معامله شده بیت کوین (Bitcoin Exchange Traded Crypto) یا BTCE ، محصولی است قابل معامله که پس بعد از تصویب توسط تنظیم کننده های مالی آلمان در Deutsche Börse Xetra عرضه خواهد شد. BTCE ردیابی کننده قیمت بیت کوین است و به طور فیزیکی توسط ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency) پشتیبانی می شود. بیت کوین توسط متولی دارایی های دیجیتال، BitGo در انبار سرد نگه داشته می شود.

JPMorgan: ساختار بازار بیت کوین از مقاومت بیشتری نسبت به طلا، سهام و اسناد خزانه داری برخوردار می باشد

طبق گزارش JPMorgan، استراتژیست های JPMorgan پی بردند که ساختار بازار بیت کوین از مقاومت بیشتری نسبت به طلا، سهام و اسناد خزانه داری برخوردار است.

طبق گزارش جدید منتشر شده از JPMorgan در رابطه با تست استرس بیت کوین، رمز ارزها به عنوان یک کلاس از دارایی های ثابت است.

 

Max Keiser : کاربران برنامه Robinhood از ثروتمندان دزدی می کنند تا کیسه بیت کوین های خودشان را سنگین تر کنند

Max Keiser که منتشر کننده و خریدار مشهور بیت کوین به شمار می رود، اخیرا با پست کردن توئیتی به سرمایه گذار قدیمی، Buffett طنعه زده است. Max Keiser در این توئیت مدعی شده که کاربران اپلیکیشن Robinhood (که یک‌ اپلیکیشن محبوب برای خرید و فروش سهام و رمز ارز (ارزهای رمز‌ پایه) است.) از طریق سرمایه گذاری بر روی ضررهایی که اخیرا از بخش هواپیمایی برای شرکت Buffett ایجاد شده پول های Buffett را به عبارتی “دزدیدند.” Max Keiser هم‌ چنین پیشنهاد کرد که سودهای حاصل از فروش اشتباه سهام Buffett در بیت کوین سرمایه گذاری می شد.

افزایش چشمگیر تمایل و علاقه به بیت کوین در چند ماه اخیر

 

اجتماعات ویدیویی توسط  Messari Crypto در رابطه با موضوعات:

 • تحلیلگری که درون بیت کوین شیرجه میزند + Q&A
 • بررسی عمق وضعیت ماینینگ بعد از bitcoin halving (نصف شدن پاداش بیت کوین) توسط سه کارشناس این صنعت، در ویدیویی دیگر تهیه شده توسط Messari
 • ریسک و عدم اطمینان و ایتوسِ (یک توکن مبتنی بر Ethereum با هدف دسترسی آسان به رمز ارز) بیت کوین

Utreexo نرم افزار جدید مقیاس پذیر بیت کوین

UMA ETH-BTC اولین نقدینگی موفق را تجربه می کند

(UMA) (Universal Market Access) پروژه دسترسی بازار جهانی) است.

(ETH-BTC) نسبت قیمت اتریوم (Ethereum) به قیمت بیت کوین) است.

دو هفته قبل انجمن پروژه UMA ، نماد ETH-BTC را راه اندازی نمود. ETH-BTC یک‌ نشانه مصنوعی است که نسبت اتریوم به بیت کوین را ردیابی می کند. این اولین نشانه)به ارزهای دیجیتال شبکه رمز ارزها اصطلاحا توکن یا نشانه) مصنوعی پروتکل است که از یک طراحی بدون قیمت مطلق استفاده می کند.

اما اهمیت این خبر چیست؟

 

 1. مشکل اوراکل (منبع داده که به منظور پل ارتباطی میان قراردادهای هوشمند و سایر منابع خارجی استفاده می شود.) یکی از مهم ترین چالش های کریپتو است و تکیه بر خوراک قیمت on-chain (داخل زنجیره ای) باعث ایجاد مسائل مختلفی برای قرارداد های هوشمند می شود.
  (قرارداد هوشمند یا Smart Contract به تراکنش های معتبر و بدون واسطه مثل واسطه بانکی‌ و… گفته می شود که توسط رمز ارزها انجام می گیرد.)
 2.  این نشانه مصنوعیِ  بدون قیمت مطلق UMA، یک ساز و کار نقدینگی‌ را فراهم می‌آورد که به هر کسی اجازه می دهد موقعیت تحت وثیقه را نقد نماید.
 3. اولین نقدینگی بدون اختلاف، موفقیت این مدل با ارزش‌ است که تنها در صورت مورد اختلاف بودن نقدینگی به اوراکل نیاز پیدا می کند.

    توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که این مورد فقط یک ‌نتیجه از یک نشانه است و مدل UMA آزمایشی مداوم است. با این وجود نشانه های مصنوعی قادر به ایجاد ارزش چشمگیری هستند و موفقیت این مدل نشانه مصنوعی می‌تواند منجر به عرضه نشانه های مصنوعی بیشتر از UMA شود.

ایونت های در آینده:
۱۵ تا ۲۱ ژوئن ۲۰۲۰:  هفته بلاک چین در کره جنوبی، شهر سئول (KBW2020)
۲۲ جولای ۲۰۲۰:  Mining Disrupt (استخراج معادن بیت‌کوین)، ایالات متحده، شهر میامی
۲۷ تا ۲۸ آگوست ۲۰۲۰:  انجمن جهانی بلاک چین، ایالات متحده آمریکا، شهر نیویورک
۲۸ آگوست ۲۰۲۰:  BitBlockBoom، ایالات متحده، دالاس
۱۶ تا ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰:  Nomad Capitalist Live، مکزیک، شهر پلایا دل کارمن
۲۵ اکتبر ۲۰۲۰:  کنفرانس بیت کوین پورتلند، ایالات متحده، شهر پورتلند

 

اخبار جدید بیت کوین

شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین اخبار بیت کوین مربوط به همین ایونت‌هایی است که در امسال برگزار خواهد شد

آخرین اخبار در مورد منابع مالی بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال

(Hash rate ، معیاری برای عملکرد ماینرِ بیت کوین است

(Hash rate ، معیاری برای عملکرد ماینرِ بیت کوین است

تعداد گره های شبکه بیت کوین روز به روز در حال افزایش است.

 

تعداد گره ها در سراسر جهان

توزیع هش ریت در طول زمان

(Hash rate ، معیاری برای عملکرد ماینرِ بیت کوین است.)
برآوردی از توزیع هش ریت در طول زمان، در میان بزرگترین معادن استخراج بیت کوین.

هش ریت در گذر زمان

نقشه قیمت بیت کوین

با تحلیل امور مالی مربوط به بیت کوین، باید گفت که پارامترهای بنیادی زیادی در فرآیند تصمیم گیری یک سرمایه گذار  بر روی بیت کوین، کمک کننده است.

با این وجود این پارامترها فقط معیارند و در واقع ریسک همواره در سرمایه گذاری در دارایی های کریپتو (ارزهای رمز پایه) وجود دارد.

تمام اندیکاتورها می توانند فقط وضعیت عمومی بازار و رفتار و احساسات گذشته و جاری ( و نه آینده) کاربران در بازار را نشان دهند. هیچ پیش بینی قطعی و بدون خطا نیست.

ما از تحلیل بنیادی به عنوان یکی از چندین جنبه رویکرد برای سرمایه گذاری استفاده می کنیم.
برای مثال ما از اندیکاتورها و نسبت های زیر استفاده می کنیم:

گردش ارزهای دیجیتال در بیست و چهار ساعته گذشته در جهان

اندیکاتور آدرس های فعال (روزانه)

اندیکاتور روزانه بیت کوین

نمودار بالا آدرس های فعال استفاده شده در بلاک چین بیت کوین در ۳۰ روز اخیر را نشان می دهد. پر واضح است که افزایش تعداد آدرس های فعال، بازتاب رشد فعالیت تمام شبکه بیت کوین است.

در طی دوره گذشته مشاهده نوسانات نمودار در دامنه ۴۵۰۰۰۰ تا ۷۵۰۰۰۰ امکان پذیر بود. اما امروز، تاریخ ۱۴ ژوئن، ۶۳۰۱۷۴۰۰۰ آدرس فعال بیت کوین وجود دارد. به منظور یادآوری، تا آخرین لحظه به روز رسانی‌ ما، تاریخ ۳۱ می، ۷۲۹۵۹۳۰۰۰ آدرس فعال بیت کوین وجود داشت.

دلیل این افزایش‌ ممکن است رشد علاقه سرمایه گذاران جدید کریپتو و ناشی از روند افزایشی قیمت باشد.

 

متوسط حجم معاملات (Daily MA30) در دلار آمریکا

نمودار متوسط حجم معاملات

نمودار بالا مقدار متوسط معاملات را در ۳۰ روز گذشته نشان می دهد. همانند نمودار قبل، این نمودار نیز افزایش جزئی فعالیت تمام شبکه را نشان می دهد. نمودار در تاریخ ۲۱/۸/۲۰۱۹ به اوج خود و نقطه ۸۱۲۰۲۵۰۰۰ رسید و بعد به میانگین برگشت کرد. تغییر روند‌ غیر قابل انکار است.

با افزایش ارزش معاملات کاربران بیشتری انتظار حرکت صعودی قیمت و در نتیجه آن تمایل به خرید و نگهداری دارند.
امروز ۱۴ ژوئن مقدار متوسط ارزش معاملات بیت کوین: ۱۹۶۰۳۰۰۰ و تا زمان آخرین به روز رسانی‌ ما، در تاریخ ۳۱ می، مقدار متوسط ارزش معاملات ۳۵۲۷۷۰۰۰ بوده است.

 

سودآوری ماینینگ (استخراج بیت کوین) در USD( دلار آمریکا)

ٔدامنه تمام دوره ماینینگ بیت کوین

دامنه ماینینگ بیت کوین در یک سال گذشته

 

proof-of-work یک مجموعه الگوریتم برای شبکه های بلاک چین است که در آن ماینرها از طریق حل معماهای سخت Cryptographically، بلاک ها را پیدا می کنند. بنابراین سودآوری ماینینگ می تواند در نقاطی علاقه و تمایل ماینرها را نشان دهد. اساسا ماینرها مسئول نزدیک به ۸۳ درصد از پاداش های ماینینگ پرداخت شده در تمام ماژور PoW blockchain هستند. از اواسط سال ۲۰۱۷ سهم حقوق ماینرهای بیت کوین ۲۵۰ درصد افزایش یافته در حالی که سهم اتریوم (دومین رمز ارز مهم) کاهش چشمگیری داشته است. سهم بیت کوین در ماینینگ PoW در آینده می تواند بیشتر هم شود چرا که اتریوم و بقیه بلاک چینی ها شروع به جا به جایی به proof-of-stake می کنند که مجموعه مکانیسمی است که به انرژی کمتری برای ماینینگ نیاز دارد.

شما می توانید از ماشین حساب محاسبه سودآوری ماینینگ بیت کوین که توسط Crypto Compare ارائه شده، استفاده نمایید.

مقدار ارزش شبکه به ارزش معاملات

مقدار ارزش شبکه به ارزش معاملات

 

 

(NVT Signal :(NVTS مشتقِ نسبت NVT است که تاکید بیشتری روی پیش بینی علامت های قبل از قله های قیمتی دارد.

NVT ( Network Value to Transaction Value) = Network Value (Market Cap.) / MA 90-days Transaction Volume

NVT با Standard NVT Ratio تفاوت دارد.

( Standard NVT Ratio از تقسیم ارزش شبکه بر ارزش معاملات روزانه و استفاده از میانگین حرکت رو به جلو یا عقب به منظور ایجاد یک خط صاف درون یابی می گردد.)

 

ارزش دورن زنجیره ای از روی Coin Merics Pro و Blockchain.com تخمین زده می شود.

این اندیکاتور نباید تنها از بُعد تکنیکال در نظر گرفته شود، چرا که یک‌ اندیکاتور بنیادی نیز هست که مازاد بیت کوین در بازار را نشان می دهد. چون NVT نشان دهنده مقدار بیش از استفاده است.
تا ژوئن سال ۲۰۲۰، شاخص NVTS ۸۹،۹ است.

متوسط هزینه به USD

متوسط هزینه ماینینگ بیت کوین بهUSD

 

هر معامله بیت کوین برای معتبر و موفق در نظر گرفته شدن، باید به بلاک چین اضافه شود. بلاک چین در واقع مدیر عمومی و رسمی معاملات بیت کوین است.

اعتبار سنجی معاملات و افزودن معاملات به بلاک چین به وسیله ماینرها انجام می شود. ماینرها کامپیوترهای قدرتمندی هستند که شبکه ای را تشکیل و به آن متصل می شوند. ماینرها معاملاتی را که دارای هزینه بالاتر هستند دارای اعتبار بیشتری در نظر می گیرند.

برای کسی که در پی ارسال صندوق و دریافت تاییدیه به صورت سریع است، هزینه بسته به تعداد فاکتورها می تواند بسیار متفاوت باشد. هزینه به مقداری که ارسال می شود بستگی ندارد، در حالی که به شرایط شبکه در آن لحظه و اندازه دیتای معامله وابسته است. در نمودار بالا نوسانات متوسط هزینه معاملات نمایش داده شده است. اندازه هزینه فعلی (۱۴ ژوئن) ۰،۷۱۱ دلار است.

نسبت ارزش محقق شده به حجم معاملات

RVT مخفف Realised Value to Transaction Volume ratio به معنی نسبت ارزش تحقق یافته به حجم معاملات است

نسبت RVT اولین بار توسط David Puell و در داخل صندوق تطبیقی ساخته شد. اما بعد به موازات در Checkmate و  در ارائه ای عمومی هم ایجاد شد.

RVT مخفف  Realised Value to Transaction Volume ratio به معنی نسبت ارزش تحقق یافته به حجم معاملات است. مانند یک مشتق از نسبت MVRV.
از آن جایی که MVRV نسبت ظرفیت کل بازار به ظرفیت محقق شده (یعنی ارزش کلی که بازار برای بیت کوین هایش پرداخت می کند.) است، RVT از حجم معاملات استفاده می کند.

RVT یک سیگنال مفید برای ماکزیمم و مینیمم بازار است و نیز می تواند به منظور پیدا کردن فاز بازار که بین دو نقطه انتقال است، به کار رود.

تخمین حجم داخل زنجیره ای توسط Coin Metrics ارائه شده است. در ژوئن ۲۰۲۰، RVT برابر ۰،۰۱۹۸ است.

 

نوسانات ۶۰ روزه بیت کوین: ۱۰/۵۵ درصد

در نمودار بالا؛ نمودار قرمز: نوسان BTC/USD و آبی: نوسان USD/EUR

نمودار بالا نوسانات یک اندازه گیری آماریِ پراکندگیِ بازگشت برای امنیتِ معین یا شاخص بازار در یک دوره زمانی معین است

به طور کلی این اندازه گیری آماری با تعیین کردن متوسط انحراف از متوسط قیمت یک ابزار مالی، در یک‌ دوره زمانی معین، محاسبه می گردد.

ما از انحراف استاندارد که استفاده از آن بسیار رایج است، استفاده می کنیم، ولی انحراف استاندارد تنها راه برای محاسبه نوسانات تاریخچه ای نیست. هر چه مقدار نوسانات تاریخچه ای بیت کوین بیشتر باشد، ریسک دارایی هم بیشتر خواهد بود. با این حال این لزوما نتیجه بدی نیست چرا که ریسک هر دو حالت بازار (صعودی و نزولی) را درگیر می کند.

اما نکته قابل توجه برای سرمایه گذاران بلند مدت کریپتو این است که نوسانات بیت کوین در حال کاهش است.

به هر صورت تغییرات نوسان نسبتِ USD (دلار آمریکا) به EUR (یورو) بر این اساس نیست.

 

نوسانات بیت کوین در حال کاهش است.

نرخ تورم بیت کوین: ۱/۹۷ درصد

نرخ تورم بیت کوین

زمانی که از نرخ تورم بیت کوین صحبت می کنیم، منظورمان نه قدرت خرید این پول، بلکه میانگین بیت کوین های استخراج شده است. به طور کلی مقدار ثابت ۲۱ میلیون بیت کوین برای استخراج وجود دارد. این یعنی پس از استخراج این مقدار هیچ بیت کوینی برای استخراج وجود نخواهد داشت. امروزه تقریبا ۸۰ درصد از این مقدار کل بیت کوین استخراج شده است.

در شکل بالا الگوریتم نرخ تورم بیت کوین از سال ۲۰۱۰ نمایش داده شده است و در وایت پیپر  بیت کوین نیز این موضوع توضیح داده شده است.
(White Paper یا مقاله سفید عبارت است از یک محتوای علمی که در آن حقایق کامل و خاصی از یک محصول برای تبلیغ آن محصول وجود دارد.)
در تاریخ ۹ جولای سال ۲۰۱۰، Satoshi (مخترع بیت کوین) نوشت: زمانی که افرادی سعی می کنند تا تمام مقدار عرضه شده یک‌ دارایی کمیاب را خریداری کنند، هر چه بیشتر خرید کنند قیمت آن بالاتر خواهد رفت.
در سال ۲۰۱۱ نرخ تورم بیت کوین بین ۳۰ درصد تا ۵۰ درصد بود. بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ نرخ تورم بیت کوین به ۱۲درصد کاهش یافت. بعد نصف شدن پاداش بیت کوین (bitcoin halving) در سال ۲۰۱۶ (زمانی که پاداش استخراج بیت کوین از ۲۵ بیت کوین به ۵/۱۲ بیت کوین رسید) نرخ تورم بیت کوین هم به ۵ تا ۴ درصد کاهش یافت.

نرخ تورم دوره ای بیت‌کوین

نرخ تورم دوره ای بیت کوین

 

در این چارت یک کاهش چشم‌گیر در تورم بیت کوین قابل مشاهده است.

تنظیم مجدد دشواری باعث می شود که با تخصیص منابع کامپیوتری بیشتر به شبکه، استخراج بیت کوین بیشتر آن هم به سادگی، غیر ممکن شود. هم زمان با این که افراد بیشتری سعی دارند بیت کوین بیشتری استخراج نمایند، نرم افزار به صورت خودکار استخراج موفق یک بیت کوین را دشوارتر می کند، و بالعکس.
زمانی که نرخ تورم بیت کوین به صفر درصد رسید، ماینرها دیگر‌ نمی توانند از استخراج های جدیدشان پول به دست آورند. در عوض تعداد معاملات یا هزینه معاملات افزایش خواهد یافت.
همان طور که قبلا متذکر شدیم، تاریخ نصف شدن پاداش بلوک بیت کوین رسیده است. با توجه به تاریخچه قیمت ها و bitcoin halving های قبلی، ما معتقدیم بعد از این تاریخ، قیمت بیت کوین به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت، چرا که نرخ تورم بیت کوین به نصف کاهش می یابد.

خصوصیات شبکه بیت کوین

خصوصیات شبکه بیت کوین

نسبت VWAP (میانگین قیمت حجمی‌ وزنی) بیت کوین

VWAP مخفف Volume Weighted Average Price (میانگین قیمت حجمی‌ وزنی) است

VWAP مخفف Volume Weighted Average Price (میانگین قیمت حجمی‌ وزنی) است و اولین بار توسط کاربر توییتر @icoexplorer ساخته شد. در واقع VWAP یک جایگزین برای قیمت واقعی در تعیین قیمت میانگین بازار که برای بیت کوین پرداخت می‌ شود، است.

نسبت VWAP به قیمت، مشابه نسبت MVRV (نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی) است و می‌تواند برای یافتن نقاط ماکزیمم و مینیمم بازار به کار گرفته شود.
دامنه های کوتاه تر نسبت VWAP (برای مثال بالای ۷ یا ۹۰ روزه) می توانند برای سیگنال نقاط ایده آل ماکزیمم یا مینیم برای معامله کردن در نوسان ها استفاده شوند. در حالی که سیگنال های VWAP جهانی، چرخه کلان و اکسترمم (ماکزیمم و مینیمم) های آن را نشان می دهد.
در محاسبه VWAP روش استاندارد از یک واحد کالا ( در این جا بیت کوین) برای وزن دهیِ حجم استفاده می‌ کند. این چارت با استفاده از USD Unit انحراف می یابد.

برای بیت کوین به دلیل افزایش قیمت به صورت نمایی، دو روش بالا چارت های متفاوتی را ایجاد می کند. این تفاوت در چرخه های زمانی کوتاه مدت ، کم تر است. اما در چرخه های زمانی بلند مدت روش USD بر فعالیت های تاریخی اخیر می‌گذارد.

بازده تنظیم ریسکِ بیت کوین و سایر دارایی ها

 

بازده تنظیم ریسک به عنوانROI/Risk  تعریف شده است.

(ROI یعنی نرخ بازگشت سرمایه)
جایی که ریسک به عنوان تغییر پذیری (انحرافات) ROI محاسبه می شود و به عنوان نسبت شارپ (حرکت صعودی یا نزولی شدید در بازه زمانی کوتاه) شناخته می شود.

در این نمودار از این نسبت با HODL (نگه داری بیت کوین به جای فروش) در بازه زمانی ۴ ساله (که مدت زمانی مناسب برای تکمیل روند صعودی یا نزولی است) استفاده شده است.

آینده بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (the Chicago Mercantile Exchange)

آینده بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (the Chicago Mercantile Exchange)

CME  :the Chicago Mercantile Exchange در سال ۱۸۹۸ به منظور مبادله کالاهای کره و تخم مرغ تاسیس شد‌. در حال حاضر CME یکی از بزرگترین بازارهای مبادلات مالی در جهان به شمار می رود. علاوه بر این بازار فاکتور موثری در آینده بازارهای جهانی و صنایع مختلف است، از فلزات تا کشاورزی، املاک و مستغلات.

CME بخش معاملات بیت کوین را در سال ۲۰۱۷ تاسیس کرد و تاکنون حجم معاملات بیت کوین در آن هم چنان رو به افزایش می باشد.
در تاریخ ۱۳ می سال ۲۰۱۹،CME  حجم روزانه بیشتر از ۱/۳ میلیارد دلار، در ارزش مفهومی معاملات قراردادهای آتی بیت کوین را گزارش کرد.

CME یک مبادله کنترل شده مستقر در ایالات متحده می باشد. اما مبادلات کنترل نشده خارج از ایالات متحده حجم بالاتری از معاملات آتی را نیز گزارش می دهند.

در همان روز Bitmex گزارش کرد که ۱۳ میلیارد دلار ارزش مفهومی معاملات قراردادهای آتی بوده است.
در تاریخ ۲۸ می سال ۲۰۱۹، این حجم ۲۱ هزار واحد افزایش داشت.

نمودار خط شکست میانگین قدرت محاسباتی بیت کوین است

 

نمودار فوق، نمودار خط شکست میانگین قدرت محاسباتی بیت کوین است که نشان دهنده نوسانات اساسی است. برای مثال در نمودار مشاهده می کنید که هش ریت از مقدار ۲۳/۱۰۱ EH/s در تاریخ ۱۶ سپتامبر سال ۲۰۱۹ به ۹۶/۸۸ در ۱۷ سپتامبر کاهش یافته است، یعنی یک کاهش ۱۲ درصدی.

به طور کلی افزایش یا کاهش ۱۰ درصدی آن بسیار معمول است و چنین پدیده ای کاملا توضیح پذیر است؛ همونطور که پیش تر ذکر کردیم، هش ریت مجموعه قدرت محاسباتی است. نه به این معنی که روزانه هزاران دستگاه ماینر روشن و خاموش می شوند، هش ریت به طور دقیق قابل شمارش نیست. بنابراین داده هایی که در نمودار بالا ملاحظه می شود، قدرت محاسباتی کاملا دقیق و واقعی نیست، بلکه تخمینی است از دشواری و زمان تایید شدن بلوک. علاوه بر دشواریِ ماینینگ و قدرت محاسباتی عامل شانس (luck) هم موثر است.
(شانس یا luck به معنی شانس استخراج است و با استفاده از دشواری ماینینگ و تعداد سهمی که ماینر به pool ارسال می کند محاسبه می شود.)

شانس در تمام شبکه در مقیاس روزانه نوسانات زیادی دارد. بنابراین متوسط توان محاسباتی از یک مقدار مرجع روزانه برخوردار نیست. برای کاهش انحرافات شانس باید دیدی چند بعدی به قدرت محاسباتی داشته باشیم. برای مثال ممکن است که متوسط قدرت محاسباتی در هفت روز بیشتر از ۱۰۰ EH/s باشد ولی متوسط قدرت محاسباتی روزانه به این مقدار نرسیده باشد.

برای بیت کوین و تمام رمز ارزهای مبتنی بر PoW ، امنیت نه به هش ریت، بلکه به هزینه حملات ۵۱ درصدی وابسته است‌، هر چه هزینه حملات بیشتر، امنیت شبکه هم بیشتر خواهد بود. افزایش جاری هش ریت بیت کوین به معنای سخت تر شدن حملات ۵۱ درصدی از طریق تمدید الزامات آن است. (البته برای افزایش هزینه حملات باید واحد هزینه قدرت محاسباتی در نظر گرفته شود.)

علاوه بر این ها باید ذکر‌ شود که هش ریت هیچ تاثیری روی قیمت بیت کوین ندارد اما این رابطه دو طرفه نیست، یعنی قیمت بیت کوین بر هش ریت موثر است. (چون با افزایش قیمت سود ماینرها هم افزایش می یابد و در نتیجه ماینرهای بیشتری هم جذب شبکه می شوند و در نهایت هش ریت تجمعی افزایش می یابد.)

 

اکوسیستم بیت‌کوین

شبکهATM  (دستگاه خودپرداز) بیت کوین
ATM  بیت کوین بیشتر شبیه به یک‌ دستگاه فروش خودکار است تا دستگاه خودپرداز. چرا که این ATM که برای خرید و فروش بیت کوین طراحی شده به شما این امکان را می دهد که با مرداخت پول نقد بیت کوین خرید یا با فروش بیت کوین پول نقد دریافت کنید. مشتریان ATMهای  بیت کوین از آن بیشتر برای خرید بیت کوین استفاده می کنند.

شبکهATM (دستگاه خودپرداز) بیت کوین

همان طور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، ابتدا رشدی قوی در نصب ATM کریپتو وجود داشته است:

تعداد دستگاه های atm بیت کوین در گذر زمان

تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین

در نمودار دایره ای بالا، توزیع تولیدکنندگان نمایش داده شده است.

همانطور که واضح است بازیکنان اصلی Genesis coin. و General bytes هستند. طبق نمودارها باید پذیرفت که متوسط هزینه مبادلات، هم چنان بسیار بالاست‌. (حدود ۸ درصد)

دستگاه حودپرداز بیت کوین

توزیع ATMهای کریپتو در قاره ها و کشورها به شکل نمودار دایره‌ای زیر است:

توزیع ATMهای کریپتو در قاره ها و کشورها

شبکه لایتینگ

شبکه لایتینگ (Lighting Network) یک پروتکل پرداخت دو لایه به شمار می رود. این شبکه در بالای ارزهای رمز نگاری شده مبتنی بر بلاک چین (مانند بیت کوین) فعالیت می کند. این شبکه معاملات سریع بین گره های (nodes) شرکت کنندگان را امکان پذیر می نماید.

به این شبکه به عنوان یک‌راه حل برای مشکل مقیاس پذیری بیت کوین نگاه می شود. لایتینگ یک‌ سیستم همتا به همتا را برای ساخت ریز پرداخت های رمز ارزها از طریق شبکه ای از کانال های پرداخت دو طرفه و بدون تفویض حضانت وجوه، امکان پذیر می‌ کند.
استفاده نرمال از شبکه لایتینگ شامل موارد زیر است:
گشایش یک‌ کانال پرداخت از طریق انجام یک‌ معامله با منابع مالی مبتنی بر بلاک چین (لایه اول) و در ادامه آن ایجاد هر تعداد از معاملات لایتینگ که توزیع آزمایشی کانال های منابع مالی را بدون پخش در بلاک چین ، بروزرسانی می‌ کند. به طور اختیاری بسته شدن کانال پرداخت با پخش نسخه نهایی معامله در کانال های منابع مالی خواهد بود.
شبکه لایتینگ (Lighting Network) یک پروتکل پرداخت دو لایه به شمار می رود.

Nodes ، تعداد گره های با کانال و بدون کانال

در نمودار بالا تعداد گره های با کانال و بدون کانال نشان داده شده است

در نمودار فوق؛ آبی: با کانال و قرمز: بدون کانال

در نمودار بالا تعداد گره های با کانال و بدون کانال نشان داده شده است. گره های لایتینگ کانال های پرداخت را با یکدیگر که با بیت کوین تامین می شود را باز می کند. زمانی‌ که معاملات از طریق این کانال های انجام می گیرد، تراز کانال ها بدون پخش تراکنش در داخل زنجیره انعکاس می یابد و این لایه دوم را در بالای شبکه بیت کوین ایجاد می کند و قابلیت های آن را گسترش می دهد.

کانال ها

کانال های شبکه بیت کوین

در نمودار فوق؛ آبی: کانال هایی  است که برای اولین بار مستقیم به گره ها متصل شده اند، قرمز: کانال های بین گره ها که آماده اتصال هستند، است.

ظرفیت شبکه

ظرفیت شبکه بیت کوین

ظرفیت شبکه هر کانال

ظرفیت شبکه هر کانال

شبکه کانال های هر گره

شبکه کانال های هر گره

معیارهای رسانه های اجتماعی در مورد بیت‌ کوین

فعالیت رسانه های اجتماعی در خصوص بیت کوین

پویایی رسانه های اجتماعی در خصوص بیت کوین

گوگل ترند (Google Trends)

 

گوگل ترند و بیت کوین

یکی دیگر از علائم روند صعودی، می تواند امتیاز گوگل ترند (که بین ۰ تا ۱۰۰ است) باشد. همان طور که در نمودار مشاهده می شود بعد از یک سری نوسانات در دوره گذشته، کاهش چشمگیری اتفاق افتاده است. احتمال این که بین قیمت بیت کوین و گوگل ترند، هم بستگی باشد، وجود دارد.

اعدادی که در نمودار مشاهده می شود، نشان دهنده علاقه جستجو نسبت به اصطلاح “بیت کوین” است. عدد ۱۰۰ اوج محبوبیت این اصطلاح و عدد ۵۰ به معنی نصف محبوبیت این اصطلاح است. مقدار صفر در نمودار نشان می دهد که داده های کافی برای اصطلاح وجود نداشته است.

توییتر (Tweets)

توئیتر و بیت کوین

نمودار بالا تعداد توییت های دارای #bitcoin را نمایش می دهد. این شاخص محبوبیت بیت کوین را نیز نمایش می دهد و افزایش آن می تواند تقاضای بیشتر برای بیت کوین و سایر رمز ارزها را پیش بینی نماید. روند صعودی می تواند با bitcoin halving اخیر که در شبکه های اجتماعی مختلف نیز برجسته شد، بستگی داشته باشد.
reddit و بیت کوین

 

و در نهایت در نمودار فوق تغییر در تعداد کاربران Reddit و لایک های فیس بوک را مشاهده می کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *