رییس بانک مرکزی ایالات متحده: درباره دلار دیجیتال باید درست عمل کنیم، اولین بودن در اولویت نیست

رییس بانک مرکزی ایالات متحده: در مورد دلار دیجیتال باید محتاطانه عمل کرد.

جروم پاول در نشست روز دوشنبه صندوق بین المللی پول (IMF) اظهار داشت: « برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) یا به عبارتی دلار دیجیتال تصمیم نهایی نگرفته‌ایم.»

روند آرام و محتاطانه آمریکا در عملیاتی کردن CBDC ( یا به عبارتی دلار دیجیتال)

در این نشست از رییس بانک مرکزی سوال شد که آیا تلاش فیسبوک برای راه اندازی ارز دیجیتال لیبرا (Libra) در سال ۲۰۱۹ به مذاکرات در زمینه CBDC سرعت بخشیده است یا خیر؛ پاول در پاسخ به این سوال، بر نگاه آمریکا به چنین تکنولوژی‌های مالی  تاکید کرد.

به گفته پاول، حدود ۸۰ درصد بانک های مرکزی در سراسر دنیا در حال بررسی ارائه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هستند، با این حال هزینه و فایده چنین اقداماتی بایستی به دقت در هر حوزه قضایی به طور خاص مورد ارزیابی قرار گیرد. گرچه جهان به سوی شکل جدیدی از پول در حرکت است اما هر کشور رویکرد منحصر به فرد خود را دارا است.

جروم پاول در ادامه صحبت های خود اظهار داشت: « برای ایالات متحده مهم است که ساز و کار درستی برای CBDC خود داشته باشد و اولین بودن در اولویت ما نیست. امنیت سایبری و پیشگیری از کلاهبرداری دو اصل مهم هستند.»

وی افزود علیرغم گفتگوهای سازنده ای که میان ایالات متحده، دیگر بانک های مرکزی، و بانک تسویه حساب های بین المللی صورت گرفته، همچنان کارهای بسیاری برای انجام باقی مانده و پیش از راه اندازی دلار دیجیتال بایستی مشورت‌های بسیار بیشتری با تمام سهامداران داشت.

یکی از دلایل این روند کند این است که دلار آمریکا (USD) ارز اصلی ذخیره جهان است.

پاول همچنین گفت که CBDC آمریکا تنها مکمل سیستم پرداختی موجود خواهد بود و به کشورهای دیگر نیز توصیه کرد نگرش مشابهی را اتخاذ کنند. او اظهار داشت تقاضا برای پول نقد هنوز در آمریکا بالاست؛ بخش بانکداری و مالی قوی هستند و اکثر شهروندان این کشور در حال حاضر نیز به پرداخت های دیجیتال دسترسی دارند.

جروم پاول درخصوص لیبرا گفت که این پروژه اهمیت بهبود حمایت از مشتری، امنیت سایبری و حفظ حریم خصوصی پرداخت های برون مرزی را نمایان کرد. او افزود لیبرا باعث شد قانون گذاران درباره مدیریت ریسک و انتظارات موجود در زمینه انطباق فناوری های جدید با قوانین بیشتر بیاندیشند.

یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان به دنبال ایجاد رمز ارز مخصوص به خودش اشت، همین موضوع می‌تواند بیان‌گر این باشد که سرمایه گذاری رمز ارز می‌تواند یک سرمایه گذاری با سود بسیار بالا باشد، اگر در مورد این نوع سرمایه گذاری اطلاعات ندارید و نمی‌دانید که این کار را باید از کجا آغاز کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم با تیم مشاوره‌ی سرمایه گذاری رمز ارز «بینوست» تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *