رمز ارز Tether و استیبل کوین

رمز ارز Tether و تاکید بر پشتوانه داشتن

صادرکننده stablecoin روز پنجشنبه گفت: توکن های USDT اکنون به طور کامل از ذخایر Tether پشتیبانی می شوند. به عبارتی رمز ارز Tether پشتوانه دارد.

تتر پاسخی را به آنچه که آن را «یک مقاله ناقص» خواند، نوشت. این مقاله توسط جان گریفین ، استاد امور مالی در دانشگاه تگزاس  و امین شمس ، استاد دانشگاه ایالتی اوهایو منتشر شد و در این مقاله ادعا شده بود که یک آدرس واحد در صرافی Bitfinex مسئول دستکاری در بازار بیت کوین در اواخر سال ۲۰۱۷ بود به عبارتی این دستکاری باعث به وجود آمدن بازار گاوی (بازاری که روند صعودی دارد اصطلاحا بازار گاوی گفته می‌شود.) در بیت کوین شده است. رمز ارز تتر این ادعاها را شرم آور خوانده و بار دیگر تاکید کرده که توکن این شبکه‌ی بلاک‌چین پشتوانه دار است.

صادر کننده های Stablecoin می گویند که توکن های USDT که رایج ترین و ارزان قیمت ترین توکن آن است به طور کامل توسط ذخایر Tether پشتیبانی می گردد. اما به نظر می‌رسد همه با این ادعا موافق نیستند و در مورد رمز ارز Tether اتهاماتی عنوان شده است. در ادامه‌ی این مقاله اتهامات وارد شده به این  ارز دیجیتال و جوابیه این شرکت را برای شما توضیح خواهیم داد. پس برای اطلاعات بیشتر در مورد رمز ارز Tether و استیبل کوین با ما همراه باشید.

اتهامات مطرح شده به رمز ارز Tether

در اواخر سال ۲۰۱۷ مقاله ای توسط جان گری فین، استاد گروه مالی در دانشگاه تگزاس و امین شمس، یک مدرس دانشگاه ایالتی اوهایو نوشته و منتشر شد که نویسندگان آن مدعی شدند در Tether الگویی برای جابجایی به سایر مبادلات موجود نیست و شبیه سازی ها نشان می دهد که بعید به نظر می رسد  الگوهای خاصی برای تبدیل شدن توکن ها( به ارزهای دیجیتال هر شبکه رمز ارز اصطلاحا نشانه و یا توکن گفته می‌شود.)  به سایر ارزها وجود داشته باشد.

علاوه بر این، نویسندگان اذعان می کنند که الگوی معامله ای که آنها مشاهده کرده اند، بر خلاف صدور توکن های بدون استفاده، می تواند با خرید بازار سازگار باشد. از همه مهم‌تر، نویسندگان هیچ اطلاعاتی  در مورد اینکه Tether دارای ذخایر کافی برای تهیه نسخه پشتیبان از توکن هایش باشد، در اختیار ندارند. نویسندگان ادعا می کنند که بسیاری از افراد در وبلاگ ها و مطبوعات در مورد حمایت کامل Tether ابراز تردید کرده اند.

اتهامات مطرح شده به رمز ارز Tether

پاسخ Tether

تتر پاسخی را به آنچه که آن را «یک مقاله ناقص» خواند، نوشت. این مقاله توسط جان گریفین ، استاد امور مالی در دانشگاه تگزاس  و امین شمس ، استاد دانشگاه ایالتی اوهایو منتشر شد و در این مقاله ادعا شده بود که یک آدرس واحد در صرافی Bitfinex مسئول دستکاری در بازار بیت کوین در اواخر سال ۲۰۱۷ بود به عبارتی این دستکاری باعث به وجود آمدن بازار گاوی (بازاری که روند صعودی دارد اصطلاحا بازار گاوی گفته می‌شود.) در بیت کوین شده است. رمز ارز تتر این ادعاها را شرم آور خوانده و بار دیگر تاکید کرده که توکن این شبکه‌ی بلاک‌چین پشتوانه دار است. اینکه آیا USDT کاملاً پشتیبان شده است یا خیر، مدت‌هاست که مورد بحث است.

این شرکت قول حسابرسی از ذخایر Stablecoin خود را داده است هرچند تا کنون اطلاعاتی را تحویل نداده است و از آن زمان رابطه خود با حسابرسان را قطع کرده است. گزارش های اخیر به صورت عکس منتشر شده و فقط به جامعه ارزهای دیجیتال اطمینان می دهد که در روزهای مشخص، تعهداتش از دارایی هایش تجاوز نمی نماید. سایت رمز ارز Tether به طور واضح می گوید که کل دارایی این شرکت در حال حاضر بیش از ۴٫۶ میلیارد دلار است اما از ارائه جزئیات تفکیک شده دارایی های واقعی و معادل های نقدی آن خودداری می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *