فناوری بلاک چین

فناوری بلاک چین بهHSBC برای وارد کردن ۲۰ هزار تن نفت سیاه از سنگاپور کمک کرد!

شعبه بنگلادش HSBC، یکی از بزرگ ترین بانک های جهان، اولین معامله اعتبارنامه (LC) این کشور را به کمک فناوری بلاک چین و در پلتفرم Contour DLT به انجام رسانده است.

از این تراکنش برای تسویه حساب واردات ۲۰ هزار تن نفت سیاه از United Mymensingh Power – شرکت تابعه United Group سنگاپور – استفاده شده است.

محمد محبوب الرحمن، مدیر ارشد HSBC بنگلادش،  این معامله را به عنوان نشان دهنده تعهد بانک “در حمایت از تجارت برون مرزی توسط مشاغل بنگلادشی با استفاده از پلتفرم‌های پیشرفته” توصیف کرد. او در این باره گفت: «من معتقدم که این معامله سرآغاز دوره جدیدی از معاملات تجاری بین المللی خواهد بود چرا که کسب و کارها و دولت‌ها با استفاده از فناوری بلاک چین شاهد شفافیت، امنیت و انعطاف در انجام امور مهم خواهند بود.»

همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد پاسپورت سلامت در سنگاپور می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید.

سرویس پرداخت جهانی SWIFT تخمین زده است ارزش معاملات بنگلادشی که از اعتبارنامه ها، یا LC ها، استفاده می کنند در نیمه اول سال ۲۰۲۰ بیش از ۳۴ میلیارد دلار بوده است.

زمان موردنیاز برای پردازش معاملات که پیش‌تر ۵ تا ۱۰ روز به طول می‌انجامید، با استفاده از فناوری بلاکچین به کمتر از ۲۴ ساعت رسیده است. معین الدین حسن راشی، مدیرعامل United Group، می گوید:

« مسئله زمان در  اعتبارنامه‌های نفت سیاه بسیار مهم است چرا که هر ثانیه آن مهم است. ما معتقدیم فناوری بلاک چین کمک خواهد کرد تا زمان را به طور موثر مدیریت کنیم؛ به علاوه، این فناوری افزایش کارایی و مدیریت بهترِ هزینه­ ها را نیز ضمانت می کند.»

Contour یک پلتفرم بلاک چین است که با استفاده از پلتفرم Corda کمپانی R3 ساخته شده است. Corda موسسات مالی و نهادهای شرکتی را در یک « شبکه امورمالی معاملات غیرمتمرکز» به یکدیگر متصل می کند.

مالکان Contour هشت موسسه مالی از جمله HSBC، ING، Citi، بانک Bangkok، BNP Paribas، tandard Chartered، SEB و CTBC می باشند. توسعه این پلتفرم در اواسط سال ۲۰۱۷ آغاز شد و پیش از راه اندزی نسخه بتا در سال ۲۰۱۸،  «Voltron» نام داشت.

کانتور همچنین برای تسویه حساب معامله ۱۷۶ هزار سنگ آهن میان مالزی و چین مورد استفاده قرار گرفته است، بانک توسعه آسیایی مستقر در فیلیپین نیز از این پلتفرم برای انجام اولین معامله LC بلاک چین برون مرزی میان ویتنام و تایلند بهره برده است.

با توجه به اینکه کشورهای پیشرفته به دنبال استفاده از رمز ارز و فناوری بلاک چین هستند، به نظر می‌رسد سرمایه گذاری رمز ارز یک سرمایه گذاری بلند مدت با سود بسیار بالا باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری بر روی رمز ارزها می‌توانید با تیم مشاوره‌ی سرمایه گذاری رمز ارزها «بینوست» تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *