وایت پیپر بیت کوین 12 ساله شد

وایت پیپر بیت کوین ۱۲ ساله شد

امسال در حوزه ارزهای دیجیتال با یکی از مهم ترین جشن ها روبرو هستیم، که البته هیچ ربطی به هالووین ندارد! دیروز دقیقا ۱۲ سال از اولین روزی که وایت پیپر بیت کوین (Whitepapr: سندی که نشان می­‌دهد این پروتکل مبتنی بر چه نظامی است) منتشر شد،گذشت.

اگر هنوز با این ارز دیجیتال شگفت انگیز به اندازه‌ی کافی آشنا نشدید به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی «بیت کوین چیست» را مطالعه کنید در این مقاله در مورد این ارز هر آنچه که شما نیاز است بدانید توضیح داده شده است.

خلق وایت پیپر بیت کوین

تولد این پروتکل یا ایده‌ای که در آن روز سرنوشت ساز ۳۱ اکتبر سال ۲۰۰۸ بر روی کاغذ آمد، به تیم یا شخصی به نام ساتوشی ناکوماتو نسبت داده می‌شود، هویت این شخص (و یا گروه) همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

سر و کله وایت پیپر بیت کوین درست در آخرالزمان سیستم رسمی و مالی آن زمان پیدا شد: جهان در بحبوبحه بحران مالی سال ۲۰۰۸ بود و تا جایی که چشم کار می کرد چیز جز فروپاشی بازارهای سهام، مشکلات وام، و میلیون‌ها فرد بیکاری که خانه نشین شده بودند دیده نمی شد.

این فاجعه هیچ گونه استثنایی قائل نبود و با تأثیر دومینویی خود همه کشورهای جهان را متاثر کرده بود. به نظر می‌آمد، هیچکس هیچ ایده‌ای درباره عبور از آن شرایط نداشت، چاپ پول بیشتر برای نجات بانک‌ها نیز تصمیمی جدی بود که سبب افزایش تورم گشت؛ موضوعی که سبب نجات یافتن افراد محدودی شد اما به میلیون ها نفر آسیب زد.

اینجا همان نقطه ای بود که بیت کوین با سیستمی کاملا معکوس وارد بازی شد چرا که عرضه آن محدود به ۲۱ میلیون BTC بود و پاداش ماینرها هر ۴ سال نصف می شد و در نتیجه در طول زمان پاداش کمتری نیز بدست می آمد.

اگر علاقه دارید سرمایه گذاری بیت کوین انجام دهید، حتما با تیم مشاوره‌ی سرمایه گذاری بیت کوین و سایر کریپتوکارنسی‌ها «بینوست» تماس بگیرید.

بیت کوین در این مدت ثابت کرده است که متبحرترین بازیگر تاریخ دارایی هاست؛ ازطلا و فلزات گرانبها عملکرد بهتری داشته و حتی در شرکت های ثبت شده نیز “سهام” بهتری بوده است.

وقتی از بیت کوین حرف می زنیم فقط جنبه های مالی آن را مدنظر نداریم، بلکه صحبت از آزادی در قدرت خرید و اینکه این دارایی تحت کنترل هیچ نهادی نیست، می باشد. بیت کوین به دلیل همین ویژگی های منحصر به فرد در طول زمان راه خود را به جای جای دنیا پیدا کرد و حالا تقریبا همه حداقل یک بار نام آن را شنیده اند.

هاوینگ سوم

بیت کوین دقیقا امسال شاهد تکمیل شدن سومین هاوینگ خود بود که ممکن است نقطه ای برای تغییر قیمت آن – که چندین پیش بینی مثبت نیز برای آن وجود دارد – باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هاوینگ بیت کوین می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید.

در حقیقت بسیاری می‌گویند بعد از هر هاوینگ، که هر چهارسال اتفاق می افتد، حداقل سطحی که قیمت از آن پایین‌تر نمی رود، افزایش می‌یابد؛ البته به استثنای صعودهای احتمالی در نتیجه فومو (FOMO) یا دیگر رویدادهایی نظیر آنچه در ماه مارس و ریزش بازار ارزهای دیجیتال شاهد آن بودیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *