کاربرد بلاک چین در ارتش آمریکا: این فناوری بخشی از سلاح‌های استراتژیک این کشور خواهد شد!

کاربرد بلاک چین در ارتش آمریکا: این فناوری بخشی از سلاح‌های استراتژیک این کشور خواهد شد!

ما معمولا نام بلاک چین را در حوزه امنیت و زنجیره‌های تامین می‌شنویم. در هفته گذشته یک شرکتِ برنده در مسابقه‌ای که توسط وزارت دفاع آمریکا (DoD) برگزار شده بود، ابعاد جدیدی از کاربردهای بلاک چین را نمایان کرد. به عبارتی مشخص شد که کاربرد بلاک چین در ارتش آمریکا نیز می‌تواند به کار رفته و باعث انقلاب حتی در این حوزه شود.

وزارت دفاع این کشور برای همگام شدن با خطوط نبرد جنگ معاصر که کاملا با فناوری گره خورده است، همچنان به دنبال کشف روش‌هایی برای نوآوری در روند تولید و زنجیره تأمین سلاح و زیرساخت‌های مورد استفاده نیروی هوایی و نیروی دریایی است.

اگر علاقه دارید در مورد کاربردهای بلاک چین بیشتر بدانید حتما این مقاله را مطالعه کنید. 

المپیک تولید پیشرفته که امسال ۲۰ تا ۲۳ اکتبر به طور مجازی برگزار شد، تلاش خود را به کار بست تا پیمانکاران رسمی وزارت دفاع، توسعه دهندگان فن آوری و دانشگاهیان را برای تجهیز فن آوری های جدید، به ویژه چاپ سه بعدی، برای تولید و تحویل قطعات مهم در زنجیره تأمین نظامی استخدام کند.

پلتفرم SIMBA Chain که توسط دانشگاه Notre Dame و کمپانی‌های تولید و تکنولوژی هند (ITAMCO) توسعه داده شده است، به دلیل موفقیت در یکی از چالش‌های فنی تعیین شده المپیک وزارت دفاع در جایگاه اول قرار گرفت و جایزه ۱۰۰ هزار دلاری را از آن خود کرد.

DoD در این چالش سناریو یک بازی جنگی را ابداع کرد که در آن جزیره‌ای خیالی در محاصره بود. شرکت کنندگان وظیفه داشتند با افزودن ساختار‌های دیگر (چاپ سه بعدی بخش‌های مورد نیاز فلزات، پلاستیک و کامپوزیت) به ایجاد یک شبکه ارتباطی و پیام رسانی ایمن برای واحدهای نظامی و پزشکان خط مقدم بپردازند.

SIMBA در این مسابقه رقبایی مانند بوئینگ (Boeing) و Stratasys را که به ترتیب جایگاه های سوم و دوم را از آن خود کردند، شکست داد. علت برتری SIMBA بر این دو شرکت، استفاده آن از بلاک چین برای فراهم آوردن یک شبکه ایمن به جهت ارتباطات انعطاف پذیر سایبری میان آزمایشگاه‌های تولید ساخت های افزودنی در سراسر زنجیره تأمین، می باشد.

البته که المیپک وزارت دفاع آمریکا تنها یک چالش بازی جنگی بیهوده نیست که با ساخت جزیره‌ای خیالی متوقف شود. نیروی هوایی این کشور به دنبال تبدیل راهکارهای موفق به موقعیت های تجاری واقعی ست و SIMBA Chain در حال حاضر نیز با چندین بازوی این وزارت خانه، از جمله نیروی هوایی و نیروی دریایی، همکاری می کند. این کمپانی اظهار داشت « بسیار امیدوار است که بلاک چین و به طور خاص SIMBA Chain، به زودی به بخش جدایی ناپذیر سلاح های استراتژیک ارتش ایالات متحده آمریکا باشد.»

به نظر می‌رسد به زودی می‌توانیم کاربرد بلاک چین در ارتش آمریکا را مشاهده کنیم. کسی چه می‌داند شاید بلاک چین بتواند انقلاب بعدی را در این حوزه ایجاد کند! همین موضوع نشان دهنده‌ی این است که سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال می‌تواند یک سرمایه‌گذاری بلند مدت با سود بسیار بالا باشد. اگر شما هم به این نوع سرمایه گذاری علاقمند هستید می‌توانید با تیم مشاوره‌ی سرمایه گذاری بر بیت کوین و ارز دیجیتال «بینوست» تماس بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *